Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Cruelty-free kosmetické značky, které jdou ještě o krok dál

V jednadvacátém století stále považujeme kosmetiku, která není testovaná na zvířatech, za jistý nadstandart. Pro některé firmy je to alfa-omega jejich bytí a snaží se přírodě pomáhat ještě více.

Markéta Vörös | 7. 09. 2018

Chantecaille

Luxusní kosmetická značka Chantecaille spolupracuje s několika filantropickými organizacemi v podpoře světové fauny. A jde jim to opravdu skvěle! Pět procent z prodeje očních stínů Protect the Wolves Eye Shade Trio je věnováno americké organizaci Conservation Northwest. Ta se stará o záchranu přírody a zvířat na americkém severozápadě. To ale není vše, pomáhají i rtěnkou Lip Veil. Procenta z prodeje rtěnky s obsahem oleje z baobabu pomáhají organizaci Space for Giants, která usiluje o zachování migračních cest pro slony v Africe.

dfdsfsfdsf
Stíny Protect the Wolves Eye Shade Trio

 

Karity

Seznamte se s veganskou kosmetikou Karity, jež má jednoduchou vizi - dělat produkty, které nezničí váš rodinný rozpočet a navíc budou vyrobené eticky. Když si od nich pořídíte paletku stínů Palettes for Paws, tak jak možná název napovídá, přispějete na zvířecí tlapky. Spolupracují totiž s místními útulky pro zvířata a z každé prodané paletky koupí jídlo pro kočky a psy v útulcích. 

dgdgdg
Karity ROSÉ ALL DAY

 

Josie Maran

Produkty Josie Maran si zamilovaly celebrity a vy si je zamilujete také, nejen pro jejich skvělý účinek. Značka se rozhodla bojovat proti úhynu ledních medvědů po svém - pomocí odličovacích ubrousků. Část z jejich prodeje jde na pomoc ledním medvědům proti hrozbám, jako je například jejich nelegální lov. 

fssdfsdg
Odličovací ubrousky Bear Naked Wipes, Josie Maran

 

Tarte

Kosmetická značka Tarte je pojem na sociálních sítích. Produkty mají roztomilé obaly, jsou fantasticky pigmentované, netestují na zvířatech a navíc se angažují v podpoře naší planety. Na celosvětový svátek World Oceans Day, který spadá na datum 8. června oznámili, že se spojili s organizací Sea Turtle Conservancy. Neziskovou organizací, která se stará o záchranu želví populace po celém světě před vyhynutím. A navíc podporují záchranu deštných pralesů se svou linií produktů Rainforest of the Sea.

ssffdf
Rozjasňující kapky Rainforest of the Sea, Tarte

My v redakci rozhodně tleskáme, protože toto jsou zdá se malé krůčky, ale pro naši planetu nesmírně důležité.