Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Podzimní manikúra v netradičním hávu? Vyzkoušejte mentolově zelenou barvu

Info ikona
Lak

Už jsme si zvykli, že pastelové barvy jsou doménou jarních a letních měsíců. V letošním roce to ale vypadá, že mentolově zelená barva bude dominovat i podzimu. Zásluhu na tom překvapivě bude mít naše manikúra!

Jakmile se slunce schová za mraky, teplota klesne pod dvacet stupňů a srážky přicházejí častěji, než bychom chtěli, automaticky z šuplíku vytahujeme laky na nehty v barvě vínové, zelené nebo nude. Podvědomě ladíme nehty do podzimní pochmurné atmosféry a stopku dáváme všem odstínům, které by nám mohly nostalgicky připomínat léto a jeho přívětivé počasí. Aktuální trendy ale naznačují, že letošní podzimní manikúru opanuje barva, kterou máme stereotypně spojenou s jarem a létem. Dámy a pánové, přivítejte na scéně mentolově zelený odstín!

Mohlo by se vám líbit

Není žádným tajemstvím, že většina současných trendů pramení ze sociální sítě TikTok. Pokud nejste uživatelem této, mnohými proklínané, sociální sítě, poproste své potomky, aby do jejího vyhledávače napsali klíčové slovo #mintnails. Rázem spatříte nespočet příspěvků, které dokazují, že mentolově zelená barva se hřeje na výsluní popularity. A nebojte se, i když se zdá, že jde o ryze letní odstín, opak je pravdou. Mentolově zelená barva překvapivě funguje s podzimním pošmourným počasím, a je ideálním „doplňkem“ k huňatým svetrům v neutrálních barvách.

Zároveň je třeba dodat, že není mentolově zelená jako mentolově zelená. A tak v drogériích nebo na e-shopech najdete různé odstíny této barvy, díky čemuž si doopravdy vybere každý. Pokud si nepotrpíte na velké výstřelky, vsaďte na jemný odstín, který připomíná světlý hrášek. V opačném případě můžete zvolit tmavší mintově zelenou, která až nápadně připomíná tyrkysovou.