Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Jak šel čas s Lady Gaga: od prvního ocenění až po hereckou kariéru

Info ikona
Lady Gaga

Lady Gaga je módní chameleon. Známe ji v outfitu ze syrového masa, ale taky jako elegantní dámu v krásných šatech. Pojďme si připomenout její vývoj stylu od začátku hvězdné kariéry, přes bizarní outfity až k jejímu vystoupení na inauguraci prezidenta USA.

Eliška Vrbová | 28. 03. 2021

Na hudební scéně se objevila v roce 2009 s tanečními písničkami, ze kterých se okamžitě staly rádiové hity. Ještě tentýž rok získala ocenění MTV Video Music Award a už na slavnostním ceremoniálu při přebírání ceny všechny šokovala svým outfitem: červená krajka dokonce i přes obličej, pod ní prosvítající spodní prádlo a na hlavě červená koruna. Od té doby Lady Gaga vystřídala spoustu kontroverzních outfitů, a tak si ji všichni zaškatulkovali jako popovou hvězdu, která na sebe ráda upoutává pozornost oblekem celým z masa a dalšími bizarními kostýmy nejen při svých vystoupeních.

Info ikona
Lady Gaga

Ano, všichni samozřejmě známe její hity, jako je Bad Romance, Born This Way, Paparazzi, Telephone, Poker Face nebo Edge of Glory. Pěvecky a hudebně na sebe však víceméně upozornila až na předávání Grammy a následně Oscarů v roce 2015. Na Grammy společně s Tony Bennettem zazpívala hit Cheek to Cheek, neměla na sobě žádný extravagantní kostým a všechny ohromila svým hlasovým fondem, stejně jako o několik týdnů později na Oscarech kde zazářila s vystoupením Sound of Music. Ne že bychom do té doby nevěděli, že je Lady Gaga dobrá zpěvačka, tehdy se však potvrdilo, že je nejen dobrá, ale skvělá, výjimečná, a navíc extrémně talentovaná.

O tom ujistila publikum i na Grammy o rok později. Zde totiž vzdala poctu zesnulému Davidu Bowiemu. Vystoupila se setem několika jeho písní a samozřejmě nechyběly ani tematické kostýmy a celková stylizace do tohoto ikonického umělce. To, že je skvělá zpěvačka jsme tedy věděli, díky filmu Zrodila se hvězda, kde si zahrála hlavní roli po boku Bradleyho Coopera jsme zjistili, že je i výborná herečka. Nutno dodat, že za skladbu Shallow získala Lady Gaga Oscara.

Mohlo by se vám líbit

Inaugurace Joea Bidena jako módní přehlídka. Podívejte se, co oblékly političky i celebrity

Joe Biden se včera oficiálně stal 46. prezidentem Spojených států amerických. Inaugurace se kvůli pandemii zúčastnilo podstatně méně hostů i diváků než v minulých letech. I tak se ovšem jednalo o výjimečnou událost plnou zajímavých outfitů jak přítomných političek, tak zpěvaček Lady Gaga a Jennifer Lopez, které na slavnostním ceremoniálu vystoupily.
marianne.cz

Letos nás zpěvačka oslnila na inauguraci prezidenta USA Joea Bidena, kde zazpívala hymnu spojených států. Její outfit navrhl speciálně pro tuto událost Daniel Roseberry, kreativní ředitel značky Schiaparelli, který působí v Paříži, ale pochází z Texasu. Kombinaci námořnicky modrého sáčka s bohatou červenou sukní doplnil zlatou broží ve tvaru holubice. Ta ve finále dokonale ladila s mikrofonem Lady Gaga.

V současné době se můžeme těšit na další herecký výkon této megastar. Natáčí totiž vražedné drama o rodině Gucci “House of Gucci” v režii Ridleyho Scotta po boku Adama Drivera

Dnes Lady Gaga slaví 35. narozeniny. Prohlédněte si při této příležitosti všechny její nezapomenutelné outfity.

Extravagantní i nesmírně elegantní Lady Gaga