Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Hollywoodská kosmetika? Jedině BIO!

Co mají společného Gwyneth Paltrow, Jessica Alba, Miranda Kerr, Salma Hayek, Drew Barrymore a Rosie Huntington-Whiteley?
Všechny zmíněné ženy mají společného jmenovatele. Jsou krásné, úspěšné a stojí v čele kosmetických firem, které dbají na organické složení kosmetiky a zajímají se o dopad na životní prostředí. Čtěte dál a dozvíte se více!

Markéta Vörös | 2. 03. 2018

GWYNETH PALTROW – JUICY BEAUTY

Propagátorka zdravého životního stylu se dala dohromady s firmou Juicy Beauty, kde působí jako kreativní ředitelka divize dekorativní kosmetiky. Ingredience obsažené v produktech jsou zásadně organického původu, což redukuje výskyt pesticidů a chemikálií, které jsou pro naši pokožku špatné. Pokud ještě neznáte Gwynethin blog Goop.com, tak se na něj určitě podívejte. Je plný tipů na cestování, zdravé stravování, oblékání a mnoho dalšího. 

JESSICA ALBA – HONEST COMPANY

Za touto společností stojí známá herečka Jessica Alba, která se začala intenzivně zajímat o složení kosmetických produktů ve chvíli, kdy se stala matkou. Nebylo jí jedno, z čeho jsou složeny plenky či kosmetika, které její dcery používají a chtěla jim dopřát čisté produkty bez chemie. Založila firmu Honest Company, která nabízí široký sortiment pro děti. Vyberete zde vše od plenek, po dětskou výživu a vitamíny, až po prostředky na úklid domácnosti. Protože děti samozřejmě rády olizují vše, co jim pod ruce přijde. V září roku 2015 rozšířila své působení do oblasti dekorativní a pleťové kosmetiky a tím vznikla značka Honest Beauty. Celý sortiment je bez parabenů, ftalátů, sulfátů a dalších zdraví škodlivých látek. Jessica je také vizážistka. Koukněte se na její videa na Youtube, kde vás naučí, jak s produkty Honest Beauty pracovat. A také poradí několik svých tajných triků. 

MIRANDA KERR – KORA ORGANICS

Australská kosmetická firma, za kterou stojí krajanka Miranda Kerr, nabízí přírodní, certifikované a organické produkty. Firma, která je na trhu už osm let se napříč Austrálií prodává ve více než čtyřech stech obchodech. Než se Miranda stala modelkou, studovala obor zabývající se správnou výživou. To se samozřejmě odráží na produktech, které její firma vyrábí. Nabízí širokou škálu péče o pleť, která se pyšní několika EKO certifikáty a samozřejmě není testována na zvířatech. Klíčovými ingrediencemi v produktech KORA ORGANICS jsou například šípkový olej, heřmánek, aloe vera a nebo tropické ovoce noni, které má silné antioxidační účinky a Miranda pije šťávu z něj každý den. 

 DREW BARRYMORE – FLOWER

Drew patří mezi kosmetické nadšence, což dokazují její nedávné fotky na Instagramu, na kterých má plné skříně kosmetiky. Je ale také vyznavačkou zdravého životního stylu a ráda používá kosmetiku z přírodních a etických ingrediencí. Hlavním mottem květinové značky je také finanční dostupnost a vysoká kvalita produktů, které si může pořídit každá žena. Například tuhý make-up v tyčince, který je Drew nejoblíbenejší, koupíte za 11 amerických dolarů, což je velmi příznivá cena. Velkým benefitem je fakt, že žádné ingredience ani produkty nejsou testovány na zvířatech. Což jde ruku v ruce s filozofií, kterou její zakladatelka prosazuje. 

SALMA HAYEK – NUANCE

Salma Hayek se nejen stala tváří značky Nuance, ale také se aktivně podílí na výběru ingrediencí a samotné výrobě. Nuance používá rostlinné výtažky a antioxidanty jako jsou zelený čaj, heřmánek, ginko biloba a nebo Salmy oblíbenou ingredienci – Mimosu tenuifloru. Že jste o ní ještě neslyšeli? Tento trnitý keř, který roste v Jižní Americe, má léčivé a regenerační schopnosti a ve starověké kultuře Mayů byl považován za "černý zázrak" (pozn.red.: kvůli barvě kůry). Kvalitní ingredience použité v této kosmetika a příznivá cena, to je rozhodně důvod, proč ji vyzkoušet! Navíc, Salma Hayek vypadá naprosto skvěle, takže pokud to je díky "černému zázraku", zcela jistě to vyzkoušíme také. 

ROSIE HUNTINGTON-WHITELEY – ROSIE FOR AUTOGRAPH

Kosmetická řada navržená britským duem: modelkou Rosie a oděvním a potravinovým řetezcem Marks&Spencer. Na první pohled upoutá krásné balení v barvě růžového zlata, který dodává produktům punc elegance a nadčasovosti. Celá Rosie! Ta se samozřejmě podílí na vzhledu a výrobě produktů. Žádný z produktů není testován na zvířatech. 

Související články

Krása
4 letní střihy ofin, které vládnou trendům 2024: Inspirujte se Pařížankami i retro stylem

4 letní střihy ofin, které vládnou trendům 2024: Inspirujte se Pařížankami i retro stylem

Krása
Ani Francie ani neutrální barvy: Manikúru v létě 2024 ovládne velmi zábavný trend

Ani Francie ani neutrální barvy: Manikúru v létě 2024 ovládne velmi zábavný trend

Krása
Jak poznáte, že váš SPF krém opravdu funguje? Stačí se zaměřit na jeden faktor

Jak poznáte, že váš SPF krém opravdu funguje? Stačí se zaměřit na jeden faktor

Krása
Nejkrásnější pedikúra pro léto 2024: Barvy, které budou v sandálkách vypadat perfektně

Nejkrásnější pedikúra pro léto 2024: Barvy, které budou v sandálkách vypadat perfektně