Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Jak docílit toho, aby vám make-up v létě vydržel déle?

Info ikona
Léto

Nechcete se ani v létě vzdát make-upu? Linda Eiseltová si pro vás připravila jednoduché tipy, díky kterým prodloužíte životnost svého letního líčení.

Linda Eiseltová | 25. 06. 2021

Známe to asi všechny. Vysoké letní teploty, vyhřátá tramvaj a nošení respirátorů způsobuje, že líčení, se kterým jste si ráno dala takovou práci, je ta tam. Ráda bych vám řekla, že existuje nějaké tajné zaříkávadlo nebo jeden určitý produkt, díky kterému na obličeji make-up vydrží. Bohužel nic takového nemám. Místo toho vám ale nabízím několik tipů, jak výdrž vašeho líčení alespoň částečně (a hlavně nenáročně) prodloužit. 

Mohlo by se vám líbit

Méně je někdy opravdu více

Moje životní filozofie, co se líčení týče, v tomto případě platí ještě stokrát víc. Samozřejmě nejsnažším způsobem, jak si produkty na obličeji udržet, je použít jich co nejméně. Pokud totiž například místo make-upu přes celý obličej použijete pouze korektor pod oči, na pupínky nebo menší potřebná místa, i jeho mizení bude působit mnohem přirozeněji. Sáhnout můžete také po matnějším tekutém korektoru, který má obecně tendenci vydržet na obličeji déle. 

Vrstvení krémových a pudrových produktů

Pokud ale vážně potřebujete být nalíčená a chcete, aby líčení vydrželo, skvělým tipem je vrstvení krémových a pudrových produktů. Příklad - naneste nejprve krémovou či tekutou tvářenku a přes ní zvolte podobný odstín tvářenky pudrové. Díky tomu dosáhnete momentu, kdy se barva nejen zvýrazní a bude tak z pleti “odcházet” delší dobu, ale především krémový produkt zafixujete a prodloužíte tím jeho výdrž na obličeji stejně, jako když zapudrujete make-up či korektor. Nezapomeňte na to jít pomalu a v menších vrstvách. Vždy je snazší přidávat, než ubírat. 

Mohlo by se vám líbit

Dlouhotrvající produkty jsou váš nejlepší kamarád

Ano, je mi jasné, že tenhle tip je “groundbreaking” asi tak jako “florals for spring”, nicméně je to určitě jeden ze základů úspěchu. Dlouhotrvajících produktů jsou na policích parfumerií stovky, já za sebe ale s klidem doporučuji Long-Wear Cream Shadows od Bobbi Brown nebo matné tekuté rtěnky Powermatte Lip Pigment značky NARS. Oba produkty vydrží celý den bez hnutí.

Nejdůležitější radou na závěr je to, aby vás snaha o dokonalý “voděodolný” make-up nestála více nervů než potěšení, a především abyste se nebála experimentovat a líčení vnímala jako zábavu. Já si třeba letos v létě užívám výrazné lesklé rtěnky. I pod rouškou. A pokud si ji během dne “sním” nebo si ji maličko rozmažu, aplikuji ji znovu. Konec konců je to přeci jen make-up.

Zobrazit příspěvek na Instagramu