Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Je čas na změnu – my vám poradíme, jak na to!

Ofiny jsou poslední týdny žhavým trendem snad víc než kdy dřív. Celebrity si je zamilovaly a my jen tiše závidíme, jak skvěle v nich vypadají. To ale my můžeme také! Jak poznat, která bude slušet zrovna vám?

Markéta Vörös | 1. 12. 2017

Odpověď je jednoduchá – dle vaše typu obličeje. Tak se pohodlně usaďte a nasávejte inspiraci, protože s ofinou se z vás stane femme fatale!

Oválný

Pokud jste majitelkou oválného obličeje, máte vyhráno. Můžete si totiž dovolit jakoukoli ofinu chcete! Můžete se stát chameleonem a zkoušet, která bude nejvíce vystihovat váš styl a vaši osobnost. Tak se do toho dejte.

aaa
herečka Hanna Simone

Čtvercový

Pro tento typ obličeje je ideální ofina, která je po stranách prodloužená. Opticky ho protáhne a vy budete vypadat stejně skvěle jako Olivia Wilde.

Jestliže máte i čtvercovou čelist, doporučujeme se vyhnout příliš tupě střiženým ofinám a těm, které jsou v půli čela rozdělené.

aaa
herečka Olivia Wilde

Kulatý

Dámy s kulatým obličejem by měly volit delší ofinu ke straně – patku. Ta by měla být jemná a ne příliš hustá, kulatému obličeji by to dodávalo na těžkosti a zde chceme odlehčovat.

Pokud máte tento typ obličeje, nepůjde vám extra krátká, tupě střižená ofina. Naopak. Upozorní a ještě více vyzdvihne kulatost obličeje.

aaa
herečka Kirsten Dunst

Srdcový

Tady fungují dlouhé a husté ofiny, které rámují obličej a nebo tupě střižené, které jsou v rovině s obočím. Velkou fanynkou delší ofiny je americká zpěvačka Taylor Swift, které to neskutečně sluší!

aaa
zpěvačka Taylor Swift

Jak se o ofinu starat?

Abyste dosáhla skvělého výsledku, nejdříve ji vyfoukejte do hladka přes kulatý kartáč. Následně upravte rukama a stylingovými přípravky. Vyhněte se žehličce! Ofina bude nepřirozeně rovná a bude nám trčet směrem od čela. A to nechceme.

Doporučujeme stříhat každé 3-4 týdny, abyste si udržela šik střih.