Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Každodenní líčení - jak vytvořit přirozený vzhled?

Info ikona
Hebe.com/cz

Dokonalý denní make up podtrhne vaši přirozenou krásu a umožní vám chytře zamaskovat případné nedokonalosti bez efektu masky. Každodenní make up, ve kterém chodíte do práce nebo na univerzitu, by měl být decentní, ne příliš výstřední, ale elegantní

Promotion | 5. 06. 2023

Pro jeho provedení budete potřebovat kosmetiku v lehké receptuře. I když zmatní nebo opraví zbarvení, měla by pleti vždy dodat lesk – díky tomu budete vypadat krásně i po probdělé noci. Nejlepšího efektu dosáhnete, když se zaměříte na správnou péči. Hydratovaná a hladká pleť bude tím nejlepším podkladem pro jemné denní líčení.

Make up krok za krokem

Základem každodenního líčení je pleťová báze nebo korekční BB krém. Nemusí být silně krycí – větší nedokonalosti, jako jsou tmavé kruhy pod očima nebo stopy po skvrnách, skryje tyčinkový nebo krémový korektor. Dále budete potřebovat tvářenku, která okamžitě osvěží váš vzhled, rozjasňovač, paletku s očními stíny v neutrálním tónu, řasenku a kosmetiku na úpravu obočí. Pamatujte, že všechny produkty by měly odpovídat vašemu typu.

Pokud jste blondýnka, zvolte v denním líčení jemné barvy a omezte make up na minimum. Vážně nepotřebujete těžké, tmavé nebo světlé odstíny – v pastelových budete rozhodně vypadat lépe. Pokud jsou vaše oči hnědé a máte teplou pleť, sáhněte po paletě hnědých a jemně oranžových barev na víčka, pokud jste zimní typ, použijte jemné odstíny modré a zelené barvy. Vyvarujte se šedé a fialové, ve které můžete vypadat unaveně.

Make up pro blondýnky

Jak udělat elegantní denní make up pro blondýnky? Pleť srovnejte podkladovou bází nebo sáhněte po krycím BB či CC krému a případné nedostatky zakryjte korektorem ve stejném odstínu. Pokud jste v líčení pokročilejší, můžete si také zkusit jemně vykonturovat čelo a tváře tmavším, hnědým fluidem nebo tyčinkou (nezapomeňte dobře promíchat barevný okraj!). Víčka namalujte mírně lesklým stínem a tužkou obkreslete linii řas (nejlépe hnědou nebo tmavě modrou). Řasy přetřete černou nebo tmavě modrou řasenkou a kartáčkem vyčešte obočí. Asymetrii případně upravte kosmetikou pro světlé obočí určenou pro blondýnky, ale neztmavujte celé oblouky, pokud to není opravdu nutné. Zdůrazněte lícní kosti tvářenkou v růžových, broskvových a pudrových odstínech. Přidejte na jejich horní hranu trochu rozjasňovače a máte hotovo!

Každodenní make up pro brunetky

Dennímu líčení pro brunetky by měly dominovat odstíny zlatých nebo zemitých barev, vždy spíše světlé a zářivé, s teplými pigmenty. Díky tomu budete vypadat mladě a zářivě – jako byste se právě vrátila z dovolené. Nic vám nebrání experimentovat s jinými barvami, zejména s tmavě modrou, tyrkysovou nebo paletou zelené. Nezapomeňte to však s jejich intenzitou nepřehánět, protože místo elegantního denního líčení pro brunetku uděláte typické večerní líčení, které za denního světla může vypadat až příliš riskantně.

Dokonalá linka na oku - jak si udělat oční linku a jak ji sladit s tvarem oka?

Jak byste se měla denně malovat jako brunetka? Investujte do dobrého rozjasňujícího podkladu a vyhlaďte s ním pleť, v případě potřeby přidejte korektor (například pod oči). Poprašte svou pleť bronzujícím pudrem, díky kterému bude vaše pleť vypadat odpočatě a sluncem políbená. Po takovém jemném konturování už brunetky tvářenku většinou nepotřebují (kromě chladných typů se světlými duhovkami). Pravděpodobně nebudete muset ani zvýrazňovat své tmavé obočí – stačí jej upravit štětečkem a zafixovat bezbarvým voskem. Na víčkách může kromě stínů vypadat dobře i výraznější oční linka a la Kleopatra, prodloužená až za konec víčka. Rty? Hitem bude bezbarvý lesk na rty nebo matná rtěnka v hnědo-růžových tónech.

Měření