Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Proč zařadit exfoliační rukavice do svého beauty rituálu?

Info ikona
žena

Připraví pokožku na nanášení samoopalovacího produktu, bez problému odstraní odumřelé buňky a klasický peeling je jejich starším sourozencem. Řeč je o exfoliačních rukavicích, novodobém trendu, který si zamilují všichni milovníci beauty rituálů.

V posledních letech se roztrhl pytel s různými kosmetickými vychytávkami. Bez obličejové masáže guashou neusneme, dennodenně používáme beauty blender a nedáme dopustit ani na suché kartáčování, které stimuluje lymfatický systém i krevní oběh. Aktuálně se o členství v našem kosmetickém arzenálu hlásí tzv. exfoliační rukavice. A věřte nebo ne, klasickému peelingu rozhodně šlapou na paty.

Mohlo by se vám líbit

Magické rukavice

Vypadají jako obyčejné rukavice, ale nejsou to obyčejné rukavice. Exfoliační rukavice jsou vyrobené z hrubých vláken, díky kterým dochází k jemnému odstranění odumřelých buněk. Na rozdíl od klasických tělových peelingů ve formě gelu, u kterých většina zrn skončí na dně sprchy, jsou exfoliační rukavice účinnější i pohodlnější volbou. Kromě odstranění odumřelých částečků kůže se můžete těšit také ze snížení toxinů v těle, stimulaci červených krvinek k tvorbě většího množství kyslíku a mírné redukci celulitidy. Samozřejmě nečekejte, že po pár použití exfoliačních rukavic budete mít vypnutou pokožku bez jediného ďolíčku. Mnohem lepší je, když rukavice budete vnímat jako jeden z doplňků v cestě za zdravou, jemnou a vypnutou pokožkou. V neposlední řadě jsou exfoliační rukavice parťákem všech, kteří používají samoopalovací produkty.

Jak rukavice použít?

Ráno, nebo večer? Na mokro, nebo na sucho? Na určitou část těla, nebo na tělo celé? S použitím exfoliačních rukavic se pojí hned několik otázek. V první řadě je důležité říct, že maximálního účinku docílíte tím, že exfoliační rukavice použijete na mokro. Namočte pokožku, aby kůže dostatečně změkla, a následně použijte mokrou rukavici. Záleží pouze na vás, zda exfoliaci doplníte o oblíbené mýdlo, gelový peeling nebo vám postačí pouze proud vody. Krouživými pohyby masírujete tělo tak dlouho, dokud je vám to příjemné. Poté už stačí pokožku umýt studenější vodou, a zároveň propláchnout exfoliační rukavici. Voilà, jste na dobré cestě za dokonale jemnou pokožkou.

Hon za exfoliačními rukavicemi

Dobrou zprávou je, že v současné době existuje nespočet značek, které uvedly na trh právě exfoliační rukavice. I díky tomu naleznete rukavice za velmi přívětivé ceny, které v žádném případě nezruinují vaše kosmetické prasátko. Na druhou stranu se vyplatí, když budete sledovat složení rukavic a nepodlehnete případným marketingovým tahům. Myslete na to, že exfoliační rukavice by měly být vyrobeny z kvalitních vláken, která jsou zároveň hrubšího charakteru. Také se můžete setkat s různými ekvivalenty exfoliačních rukavic, například se žínkami, hadříky či "sáčky"

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit