Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Ten nejlepší olej pro váš typ vlasů

Přírodní oleje jsou doslova zázrakem pro vaše vlasy. Je ale třeba vědět, jaký si vybrat. Který se bude pro vaše vlasy nejvíce hodit?

Karin Dimitrovová | 18. 07. 2017

To, že oleje se hodí jen pro suché kudrnaté vlasy není až tak úplná pravda. Olej udělá službu všem typům vlasů, jen je třeba vědět, který si vybrat. 

Husté vlasy

Husté vlasy jsou většinou sušší a tak zvládnou těžší oleje, jako je makadamiový nebo arganový. Oba jsou bohaté na mastné kyseliny a vitamin E. Nejlépe uděláte, když ho použijete jako zábal před umytím vlasů nebo po umytí na roztřepené konečky.

Kudrnaté vlasy

Více oleje rovná se definovanější kudrny. Proto se nebojte olej aplikovat i do suchých vlasů, ideální je těžší kokosový olej.

Jemné vlasy

I když je pravda, že jemné vlasy jsou náchylnější ke zmaštění, neznamená to, že se olejům musíte vyhýbat úplně. Vyberte si ale ty lehčí, například avokádový. Použijte po umytí vlasů jako ochrana před tepelnou úpravou nebo na rotřepené konce.

Lupy

Máte problémy s lupy? Vmasírujte před umytím do vlasové pokožky mandlový olej, nezapomeňte pořádně vymýt.

Barvené vlasy

Pro barvené vlasy se skvěle hodí marulový olej. Je bohatý na antioxidanty, zvyšuje vlasovou elasticitu a ochrání před slunečními paprsky.