Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Vlasové trendy, které ovládnou letošní léto

Zatímco v zimě spoléháme především na vlněnou čepici, pod kterou schováme i „bad hair day“, v letních měsících musíme jít s kůží, respektive vlasy, na trh. A pokud svým vlasům chcete dát letos v létě dopřát punc nevšednosti, zaměřte svou pozornost na čtyři účesy, kterým už podlehly známé osobnosti.

Existují dva typy lidí. Jedni za žádnou cenu nechtějí experimentovat a drží se zajeté barvy vlasů a osvědčené délky. Druzí se naopak nemůžou dočkat návštěvy kadeřnického salonu a věty: „Co s tím dneska provedeme?“ Pokud spadáte spíše do druhé skupiny, pak pro vás máme dobrou zprávu. Letošní léto bude ve znamení zajímavých účesů, se kterými v žádném případě nebude nuda. Je libo Botticelliho vlny, nebo dáte přednost nebeskému culíku?

Mohlo by se vám líbit

Inspirace na víkendové účesy, které zamaskují váš „bad hair day“

Pro někoho jsou víkendy synonymem společenských akcí, pro jiného je sobota s nedělí čas, kdy může po celém týdnu vydechnout a dopřát si relax. Pokud patříte do druhé skupiny, pravděpodobně nám dáte za pravdu, že si neděláte velké vrásky s víkendovým účesem. Bohužel, to se nemusí vyplatit v momentě, kdy u vašich dveří zazvoní nečekaná návštěva…
marianne.cz

Pěšinka uprostřed

Už pár měsíců cítíme ve vzduchu návrat devadesátých let. A to platí nejen o módním průmyslu! Důkazem je velký comeback pěšinky uprostřed hlavy, který jste nedávno mohli vidět například na modelce Kendall Jenner. „Pěšinka uprostřed je ale vidět na mnoha celebritách. Nezáleží na tom, jestli jsou vlasy rovné, vlnité, krátké nebo dlouhé - pěšinka uprostřed oslavuje preciznost a zavádí pozornost k detailu,“ míní kadeřník Evo Tom Smith. Pokud patříte k ženám, které nosí pěšinku na boku, nezbývá nic jiného, než změnit image díky tomuto jednoduchému triku. Uvidíte, že si pěšinku uprostřed hlavy zamilujete.

Botticelliho vlny

Vzpomínáte si na letošní Met Gala a účes, který do společnosti vynesla Kaia Gerber nebo Sophie Turner? Ano, tyto ženy zvěstovaly, že Botticelliho vlny budou účesovým favoritem letošního léta. „Pro vlny s přídomkem Botticelli je charakteristická střední pěšinka a minimální objem u kořínků. V textuře vlasů je následně něco velmi svobodného a mladistvého, což působí hravě a autenticky,“ popisuje tento účes kadeřník Smith. Pokud se vám tento účes zalíbil, můžete ho hravě docílit také doma. „V ideálním případě pracujte se svými přirozenými vlnami, díky kterým vytvoříte skládaný bob,“ doporučuje kadeřník.

Info ikona
Gerber

Nebeský culík

Představte si culík, který sedí přímo nad temenem hlavy a při chůzi se ladně pohybuje ze strany na stranu. Takovému culíku se přezdívá „nebeský“, a právem patří k dalším žhavým účesům letošního léta. „Nebeský culík funguje nejlépe na vlasech, které jsou dlouhé nejméně po ramena. Díky tomu je culík dostatečně dlouhý a může se vlnit,“ říká kadeřník pro Stylist a dodává, abyste si při česání vzaly k ruce namísto gumičky tzv. bungee gumičku.

Dlouhé vlasy jako Locika

Ať už mluvíme o Rapunzel nebo o Locice, v obou případech si vybavíme pohádkovou postavu s extrémně dlouhými blonďatými vlasy. Aktuálně to vypadá, že účesem pohádkové Lociky se inspirovala nejen Kim Kardashian, ale také Anye Taylor Joy nebo Blake Lively. V tomto ohledu mají vyhráno ženy s dlouhou blonďatou hřívou. Nám ostatním nezbývá nic jiného, než čekat, zda nám vlasy do léta povyrostou. Samozřejmě existuje i méně přirozené řešení s názvem prodlužovací vlasové pásky.

Zdroj: stylist.co.uk

Info ikona
Joy
Mohlo by se vám líbit

Ani bob, ani lob! Zamilujte se do trendy účesu jménem flob

Krátké vlasy, dlouhý rozum! Letošní léto bude patřit flobu, krátkému a ostře střiženému mikádu, které jsme si zamilovali především díky herečce Rosamund Pike.
marianne.cz

Související články

Krása
Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Krása
Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Krása
Jednoduché triky, jak udělat z obyčejného culíku luxusní účes: Vše zvládnete za pár vteřin

Jednoduché triky, jak udělat z obyčejného culíku luxusní účes: Vše zvládnete za pár vteřin

Krása
4 letní střihy ofin, které vládnou trendům 2024: Inspirujte se Pařížankami i retro stylem

4 letní střihy ofin, které vládnou trendům 2024: Inspirujte se Pařížankami i retro stylem