Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Motýlí střih: Nejkrásnější sestřih podzimu, který sluší každé ženě

Info ikona
účes

Hledáte účes, který vám bude slušet? Toužíte po změně? A nebojíte se vrátit zpátky do let minulých? Pokud jste třikrát odpověděla ano, pak na scéně přivítejte butterfly cut, tedy motýlí střih! Aktuální trend, který můžete vídat u světových celebrit i hvězd sociálních sítí.

Zatímco v letních měsících našemu účesu kralují vlasové gumičky, skřipce a plážové vlny, s příchodem podzimních dnů mnoho z nás touží po jednoduchém, a přitom slušivém účesu. Pokud je vám tento scénář povědomý, můžete se inspirovat tzv. motýlím střihem. Tento vrstevný účes pravděpodobně znáte už z 90. let, kdy ho s nadšením nosila například Jennifer Aniston. O téměř 30 let později se motýlí střih dočkal rafinovanějšího a objemnějšího twistu, a oprávněně se sluní na piedestalu popularity. 

Mohlo by se vám líbit

Motýlí střih, díky kterému roztáhnete křídla

A co si pod pojmem motýlí střih představit? Zjednodušeně řečeno jde o vrstvený střih, který vytváří rovnováhu mezi kratšími a delšími prameny vlasů. Motýlí střih si zakládá na dlouhých pramenech, které padají až po ramena, a vytvářejí iluzi dlouhých vlasů. Nedílnou součástí motýlího střihu jsou ale také kratší prameny vlasů, které rámují obličej a dodávají účesu na objemu. „Jde o ideální účes pro každého, kdo chce, aby jeho vlasy vypadaly hustší, a zároveň netouží po krátkém sestřihu,“ vysvětluje kadeřník Jay Birmingham pro Glamour. Zároveň platí, že motýlí střih na sebe může vzít mnoho podob. Zbožňují ho ženy nejen s delšími vlasy, ale také ty, které mají záclonkovou ofinu. A tak je jenom na vás, jak moc si s tímto účesem budete chtít pohrát.

Čas na motýlí střih

Zásadní je styling motýlího střihu

Pokud se rozhodnete pro motýlí střih, vybavte svou koupelnovou poličkou náležitými produkty. Vaším největším pomocníkem se pravděpodobně stane fén a kartáč, díky kterému vlasy dokonale vyfoukáte směrem od obličeje. Případně můžete sáhnout po kulmofénu. Zapomenout byste neměla ani na použití produktu zvyšující objem vlasů a samozřejmě termoochranu. Inspiraci na to, jak nosit motýlí střih, objevíte například u modelky Kaie Gerber, skandinávské influencerky Matildy Djerf nebo hvězdy TikToku Addison Rae.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku