Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Toužíte po krásných vlasech? Osvojte si čtyři jednoduché návyky

Info ikona
vlasy

Určité vlastnosti vašeho účesu zkrátka neovlivníte, protože za nimi stojí genetika, hormonální změny nebo třeba stres. Možná ale budete překvapená, jak moc dokáže změna maličkostí, které byly možná do této chvíle součástí vaší běžné rutiny. A pozor - nic nestojí.

Autorka textu: Kristýna Rabiňáková

1. Používejte dostatek vody

Pokud si vlasy jen rychle opláchnete a v průběhu aplikace šamponu zjistíte, že na některých místech zůstaly téměř suché prameny, je na čase tento krok změnit. Voda sama o sobě dokáže nečistoty rozpustit velmi dobře. Proto se nebojte otočit kohoutkem na maximální možnou sílu proudu vody. Ten totiž velmi pomůže k tomu, aby se tato tekutina dostala opravdu všude. Ve chvíli, kdy máte vlasy skutečně mokré, je klidně ještě přibližně minutu oplachujte.  

Mohlo by se vám líbit

2. Se šamponem to nepřehánějte

Že se množství šamponu odvíjí od délky vlasů? To je do určité míry mýtus. Při šamponování jde především o vlasovou pokožku. Množství šamponu o velikosti kovové padesátikoruny by tak mělo stačit většině žen s průměrně hustými a dlouhými vlasy. Jak zní tedy ideální postup? Šampon nanášejte do opravdu mokrých vlasů (už tedy žádné ždímání po prvním oplachování), pouze na pokožku hlavy. Snažte se ho rozmístit po celé hlavě a pak jej rovnoměrně vmasírujte bříšky prstů. Drhnutí nehtů také rozhodně není žádoucí. Pokud získáte pocit, že jste nanesla šamponu málo, zkuste ještě před vymáčknutím další „padesátikoruny“ přidat trochu vody. Uvidíte, že šampon krásně napění a odvede svou službu. Do délek vmačkejte zbytky pěny, které vám ulpěly na prstech a důkladně opláchněte. Opět platí stejná pravidla – silný proud vody a dostatek času.   

3. Nanášejte kondicionér správně

Kondicionér byste měla používat vždy. Dodá jednotlivým pramenům potřebnou dávku hydratace a výživy, usnadní rozčesávání a vyhlazuje. I jeho používání ale má svá pravidla. Ten by se, na rozdíl od šamponu, neměl aplikovat do zcela mokrých vlasů. Po umytí šamponem tak své kadeře lehce vymačkejte do ručníku a až potom naneste kondicionér. V tomto případě množství závisí na délce a hustotě vlasů, protože se nanáší pouze do délek. Pro ještě lepší roznesení doporučujeme pročesat vlasy kartáčem, aby se produkt roznesl rovnoměrně do všech vlasů. Zbytky přípravků můžou zapříčinit zplihlost, zvyšující se mastnotu a zbytečnou zátěž, proto i tady hraje velmi důležitou roli dostatečné opláchnutí vodou.  

Mohlo by se vám líbit

4. Sušte své vlasy fénem

Necháváte své vlasy po umytí volně uschnout? Nebo je zamotáte do turbanu a až za delší dobu je dosušíte? Nebo dokonce chodíte spát s mokrou hlavou? Ani jedna varianta není ideální. Vlhké a teplé prostředí představuje ideální podmínky pro šíření mikroorganismů a kvasinek. A těch se na vlasové pokožce přirozeně nachází mnoho, jen musí žít ve správné harmonii a vytvářet tak zdravý mikrobiom. Když se přemnoží nebo se jinak naruší jejich rovnováha, ovlivňují pokožku hned v několika ohledech. Ta se může následkem toho více mastit nebo naopak vysušit či podráždit. Ideální řešení tak spočívá v použití fénu, který dokáže vlasy díky teplému proudění vzduchu vysušit nejrychleji a nejefektivněji.  

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku