Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Pixie: Trendy účes, který zdůrazní vaše lícní kosti. Jak ho nosit?

Info ikona
Iris Law

Máte pocit, že krátké vlasy jsou spíše letním trendem a není tak zrovna na místě o nich mluvit v zimě? A co když vám řekneme, že pixie znamená v překladu skřítek? Ale jako jeden vypadat nebudete, nebojte. Pixie má v sobě docela jiné vánoční kouzlo.

Tereza Čaladi | 19. 12. 2023

Dlouhé vlasy mají něco do sebe, ale vsadíme se, že nám dáte za pravdu, že jejich ostříhání je lákavé, a to zejména ve dvou případech – v létě, když je horko a lepí se na krk, či v zimě, když jsou vysušené a pod čepicí se vždy zašmodrchají. Pokud jste momentálně ve fázi, kdy o krátkém střihu uvažujete, možná vás zaujme účes pixie.

Proč je pixie účes tak oblíbený?

Je půvabný, lehký, zdůrazňuje lícní kosti, čímž vám opticky ubírá kila. Není tedy divu, že zájem o „skřítkový účes“, jak se mu také přezdívá, v poslední době roste. A to nejen podle Google trendů. Nosí ho i řada slavných osobností. Za poslední rok lze zmínit Florence Pugh, Jodie Turner-Smith, Iris Law a Dixie D'Amelio. Emily Ratajkowski a hvězda druhé série Bridgetonových Charithra Chandran s tímto účesem zatím pouze flirtovaly prostřednictvím paruk a umělých úprav.

Mohlo by se vám líbit

Jak přesně pixie vypadá?

Pixie je krátký střih, který se vyznačuje velmi krátkými vlasy vepředu a delšími vzadu. Vlasy ale nesahají pod uši, jsou opravdu dlouhé jen pár centimetrů.

Delší vlasy vzadu účes změkčují. To stejné dělají i delší prameny v přední části a ze stran,“ řekl stylista celebrit Larry King magazínu Glamour. Velkou výhodou účesu podle něj je i to, že působí dobře uhlazený i rozčepířený. Celkově je podle odborníků v oboru vhodný pro různé typy vlasů. „Tento vzhled je především o práci s vaší přirozenou texturou, takže pokud máte kudrnaté vlasy, využijte vrstvení krátkých vlasů ke zvýraznění vašich kudrlin,“ dodává King.

Snadná úprava vlasů

Pixie je nakonec i skvělá volba, chcete-li něco nenáročného na údržbu. Fénování je opravdu snadné a rychlé. A to stejné platí i pro další úpravy vlasů. Jak konkrétně se dá pixie účes nosit, si můžete prohlédnout v naší galerii.

Jak nosí pixie celebrity
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku