Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Ani bob, ani lob! Zamilujte se do trendy účesu jménem flob

Info ikona
Rosamund Pike

Krátké vlasy, dlouhý rozum! Letošní léto bude patřit flobu, krátkému a ostře střiženému mikádu, které jsme si zamilovali především díky herečce Rosamund Pike.

Dlouhé vlasy plné lesku a síly jsou snem snad každé ženy. Pravdou ale zůstává, že krásné dlouhé vlasy vyžadují mnoho péče, na kterou leckdy nemáme čas. To moc dobře ví i hollywoodské hvězdy, které rok od roku své účesy zkracují. Zatímco před dvěma lety u nich na plné čáře vítězil účes zvaný bob, v loňském roce daly přednost delšímu bobu, tedy lobu. Aktuálně se o pozornost ale hlásí flob!

Krátkého a uhlazeného mikáda jsme si mohli všimnout na nedávném haute couture fashion weeku, kde flob zdobil hlavy modelek módního domu Chanel. Pokud vás móda nechává v klidu, a naopak zbožňujete filmy a seriály, pak jste flob mohli zaznamenat na herečce Rosamund Pike v novém filmu Jako v bavlnce. A v mírně zvlněné verzi ho před časem nosila také modelka a módní návrhářka Alexa Chung.

Mohlo by se vám líbit

Náročnost péče o flob závisí na tom, jaký typ vlasů máte. Pokud se pyšníte rovnými a silnými vlasy, pak je flob přímo stvořený pro vás. Naopak ženy s jemnými a vlnitými vlasy musí počítat, že každodenní úprava flobu zabere několik minut času. Samozřejmě nic nebrání tomu, aby váš flob byl mírně zvlněný. 

Mohlo by se vám líbit