Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Shob: Účes letošního podzimu, který si zamilujete

Info ikona
Shob

Ani dlouhé, ani krátké. Zdá se, že během letošního podzimu se o slovo hlásí účes, který mnoho žen dlouhé roky odmítalo. Účes zvaný shob je ideálním kompromisem pro všechny, kteří zbožňují svěžest krátkého sestřihu, ale zároveň lační po variabilitě delších vlasů.

Také máte pocit, že poslední měsíce patřily především účesu jménem bob? Některé ženy propadly jeho klasickému provedení, jiné svého kadeřníka požádaly o italský bob, který si pohrává s délkou i texturou vlasů. I když je bob bezesporu skvělým střihem, pravděpodobně se všechny shodneme, že ideálním především pro letní měsíce. Jakmile se o slovo přihlásí podzim, mnoho z nás tíhne k delším vlasům a zajímavějším účesům. Není tedy divu, že v posledních týdnech se v kadeřnických kruzích skloňuje slovo shob!

Mohlo by se vám líbit

Shob: Ideální účes pro letošní podzim

Jak už název napovídá, účes shob vychází ze slov „bob“ a „shoulder“. Jedná se tedy o střih, který je inspirovaný klasickým bobem, avšak v tomto případě nekončí v úrovni čelistí, nýbrž lemuje ramena. Díky tomu se shob řadí mezi elegantní midi střihy, které kralují letošnímu podzimu. Shob je jednoduše skvělou volbou pro ty z vás, kteří nemají dostatek odvahy pro krátký účes, na druhou stranu ale touží po svěžím střihu.

Komu sluší shob?

Dobrou zprávou je, že shob patří k účesům, které sluší všem tvarům obličeje. Zatímco kulatému či oválnému obličeji dodá dokonalé kontury, hranatému typu obličeje dopřeje krásný „rám“. Obzvláště to bude platit v případě, kdy si vlasy necháte šikmo sestříhat, přičemž prameny vpředu budou o něco delší než vzadu. Pokud máte vyšší čelo, můžete tento trendy střih zkombinovat s něžnou ofinou. Stejně tak je důležité dodat, že shob je vhodný pro všechny typy vlasů. Jemné vlasy získají na objemu, zatímco husté vlasy budou díky tupému střihu vypadat mnohem elegantněji.

Shob podle Seleny Gomez

Jak na styling shobu?

Máte doma žehličku na vlasy a tepelnou ochranu? Perfektní, pak se směle můžete pustit do stylingu shobu, kterému nejvíce sluší rovné vlasy. Na druhou stranu platí, že shob je velmi univerzální účes. A tak nic nebrání tomu, abyste si se stylingem hrály a vytvořily například jemné vlny. Pokud byste měly bad hair day, stačí vlasy svázat do nízkého culíku nebo použít gel a udělat tzv. sleek culík. Inspirovat se můžete také zpěvačkou a herečkou Selenou Gomez, která svůj shob představila na akci Rare Impact Fund v Los Angeles na začátku října. Selena Gomez účes definovala pěšinkou na středu a silným leskem. Výsledkem byl velmi elegantní look, který můžete vyzkoušet i vy. Více zjistíte v naší galerii. 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku