Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Hravý interiér plný pokladů z dalekých cest

Info ikona
Stockholmský byt pro pětičlenou rodinu

Dvousetmetrový byt najdeme pod střechou jednoho ze stockholmských činžovních domů postavených na přelomu minulého století. Směs stylů, barev i materiálů vyváří hravou staroanglickou atmosféru v eklektickém stylu.

Terezie Benoni | 11. 12. 2020

Velkorysý byt má obytnou plochu 206 metrů čtverečních rozdělenou na 5 pokojů a kuchyň. Pětičlenná rodina zde vytvořila útulné místo pro život s dostatkem soukromí i úložných prostor, a ještě jim zbylo místo na pokojík pro hosty. V nejvyšším patře klasického secesního domu nechybí balkon. Ten je orientovaný na západ, a proto zde můžete zažít dechberoucí západy slunce s výhledem na střechy okolních domů.

Galerie: Stockholmský byt pro pětičlenou rodinu
Mohlo by se vám líbit

Eklektický pestrobarevný rumraj a decentní ložnice

Krovy podkroví zůstaly otevřené, a tak mají jednotlivé místnosti vskutku vysoké stropy. Odhalené dřevěné trámy připomínají stáří budovy a dodávají interiéru rustikální atmosféru. Když se zrovna nedíváte z okna do ulice, můžete mít proto pocit, že se nacházíte v sídle na anglickém venkově. Interiér hlavní obytné místnosti je totiž v tomto duchu zařízený. Perské koberce, dekorace z dalekých cest, viktoriánský nábytek, hudební koutek a původní kachlová kamna. To všechno vytváří ojedinělou atmosféru. Eklekticky zařízený byt je směsicí vkusně vybraných detailů. Ostatní místnosti respektují svůj účel. Ložnice i dětské pokoje už nejsou tak divoké a poskytují místo k odpočinku i dostatek místa pro děti a jejich hračky. Zrekonstruovaná kuchyně je zalitá sluncem, protože právě na ni navazuje prostorný balkon s dalším místem pro posezení.

Mohlo by se vám líbit