Přejít k hlavnímu obsahu
Dům

Nábytku dodává zvětralý vzhled pomocí křídy a lepidla

Info ikona
Nábytek i dekorace si vyrábí sama

Ačkoli to původně v plánu neměla, nakonec ji cesty osudu po dlouhém putování zavedly zpátky do rodného domu. A ten si zařídila podle svých představ.

Terezie Benoni | 14. 05. 2022

Klasický dům v malé vesnici na severu Nizozemska potřeboval jen pár kosmetických úprav a Marion se do svého rodného domu mohla znovu nastěhovat. „Mám ráda střízlivé barvy, tlumenné tóny a zemité odstíny. Na zářivé barvy nás neužije. Pokud potřebuji něco trochu rozsvítit, použiji limetovou. Snažím se pro nás a ty naše zvířátka vybudovat především klidný domov,“ popisuje Marion. 

Info ikona
Některé stěny dostaly limetkový nádech, a právě to okolní šedou barvu rozzářilo. 

Některé stěny dostaly limetkový nádech, a právě to okolní šedou barvu rozzářilo.

Jako z Vermeerových obrazů

Práce se světlem a styl zařízení připomíná staré obrazy nizozemského barokního malíře Jana Vermeera a k tomu přispívají i pohyblivé dekorace. Dvě kočky, pejsek a dokonce slepice. Ti všichni sdílí tento útulný domov se svými lidskými páníčky. „Domov vytváří především jeho obyvatelé. Přesto se snažím jeho atmosféru podtrhnout nejen volbou barev, ale také vhodnými materiály a dekoracemi. U nás doma je důležité především dřevo, přírodní dekorace a kožešiny.“ 
 

Nový nebo starý?

„Bytové doplňky a nábytek kupuji především v malých obchodech. Pokud věci nejsou ve správné barvě, natřu je vápnem nebo přimíchám křídu pro správný odstín. Poté ještě mokrou barvu posypu lepidlem na dlaždice a to vytvoří na povrchu zvětralý vzhled. Funguje to velmi dobře,“ prozrazuje osvědčený svůj trik Marion. 
 

Zdroj informací:  Marion van Stoerwonenenleven, www.instagram.com/stoerwonenenleven