Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Světlý skandinávský mezonet se špetkou pařížského šarmu

Info ikona
Světlý skandinávský mezonet se špetkou pařížského šarmu

Stoletý dům prošel důkladnou rekonstrukcí a majitelé jednoho z bytů v nejvyšším patře se rozhodli, propojit ho s nově opravenou půdou a vytvořit tak stylový mezonet.

Terezie Benoni | 15. 04. 2023

Nacházíme se ve švédském Göteborgu. Bytový dům byl postavený mezi lety 1912-1914 a i přes několikeré rekonstrukce má stále své dobové kouzlo. Poslední z oprav proběhla před rokem a při této rekonstrukci vznikl z menšího bytu v nejvyšším patře kouzelný mezonet. Jeho interiér navrhla švédská interiérová stylistka Emma Fischer. V půdním prostoru nově vznikl útulný obývací pokoj, se čtecím koutem, vstupem na kouzelnou terasu a druhou toaletou.

Galerie: Mezonet ve skandinávském stylu
Mohlo by se vám líbit

Co je to vlastně mezonet?

Mezonetem se myslí vícepodlažní byt umístěný v bytovém domě. Může vzniknout spojením dvou bytů nad sebou, nebo jako v tomto případě propojením původního bytu s podkrovím. Srdcem tohoto bytu je otevřená kuchyně v prvním patře bytu. Dominují ji dřevěné podlahy, a především jídelní stůl, který středobodem celého prostoru. Nad ním visí stylová svítidla. Celý interiér se nese v lehce rustikálním stylu, který má pařížský nádech. Kuchyňská linka má bílé skříňky, mramorovou desku a zelené otevřené police, které ladí s barvou dveří. Prostor pod nově vzniklými schody vedoucími do obývacího pokoje v podkroví, byl využitý do posledního centimetru. Je zde totiž umístěná druhá část linky. Z kuchyně je možné vejít na útulný balkon. V prvním patře je také ložnice, která je vymalovaná v meruňkovém odstínu a koupelna.

styling by Emma Fischer & Annica Clarmell – photography by Jonas Berg, Stadshem

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku