Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Zázrak v Praze: Z tmavého stísněného 1+1 vzdušný 2+kk

Info ikona
Zázrak v Praze: Z tmavého stísněného 1+1 vzdušný 2+ KK

Jak na pouhých 33 metrů čtverečních vměstnat plnohodnotné 2 + kk? S touto otázkou se architekti z ateliéru Bekarch potýkali v rámci realizace kompletní přestavby jednotky 1 + 1 určené pro krátkodobé ubytování.

Terezie Benoni | 8. 03. 2024

„Hrajeme si s každým detailem, aby měly naše realizace specifický rukopis. V interiérech máme rádi ucelené plochy jako zdi obložené dřevem se skrytými průchody nebo průchozí skříně z koupelen do ložnic. Hrajeme si s materiály, se vzhledem dřeva: jak vypadá, jakou má kresbu. Nepřidáváme dodatečné ornamenty, dotahujeme je zpracováním prvků,“ popisuje přístup ateliéru architekt Jan Bek.

Galerie: Propracovanost, jednoduchost, propojení
Mohlo by se vám líbit

Mladá rodina využila podkrovní byt do posledního centimetru, z nepraktického koutu udělali dětskou skrýš

Podkrovní byty jsou nádherné, ale díky šikmým stropům také dost limitující. Mladí rodiče si díky šikovným architektům ale poradili nejen s rozdělením jednoho velkého prostoru na společenskou a klidovou zónu, ale ještě našli využití pro místo, které by jinak muselo zůstat prázdné.
marianne.cz

Jednoduché řešení s výraznými detaily

Vzdušný a prostorný obývací prostor stojí v kontrastu k malé ložnici. „Ložnice mám rád menší s dostatkem úložných prostor; malé místnosti na spaní jsou mimo jiné energeticky úsporné,“ popisuje architekt volbu uspořádání bytu. Hravý vínový prvek, který doplňuje jednoduchý světle laděný interiér, najdete v rámci celého bytu. Ať už je to v podobě stolku v obytné místnosti, vínového umyvadla v koupelně nebo nočních stolků v ložnici. Retro nádech bytu podporuje vápenná malba značky Limewash. Naopak v koupelně najdete v současnosti velmi populární betonovou stěrku, která nahrazuje tradiční dlaždice.

O studiu:

Studio Bekarch založil architekt Jan Bek v roce 2019. Za pět let praxe ateliéru si kolem sebe vybudoval síť spolupracovníků i příbuzných profesí. Ateliér sousedí s projekční kanceláří, Janův kamarád Stanislav Líkař je majitelem stavební firmy, která realizuje návrhy ateliéru. Bekarch ve svých projektech používá především český design, nábytek na míru vyrábějí dva spřátelení truhláři.

Mohlo by se vám líbit

Objevte tajemství elegantního bytu, kde se designéři vyhnuli tradičním skříním

Na pražském Andělu najdeme byt rodiny, která žije střídavě v Čechách a ve Španělsku. Interiér elegantního třípokojového bytu byl pro ně vytvořený na míru.
marianne.cz
Zdroj článku