Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Ze staré kotelny v Krkonoších stylová garsonka

Info ikona
Ze staré kotelny stylová garsonka

Původně šlo o technickou část třípodlažního domu z 90. let. Pod taktovkou interiérové designérky Hedviky Novotné vznikla v malebných Krkonoších z původní prádelny a kotelny moderní a atraktivní garsonka.

Terezie Benoni | 12. 08. 2023

Interiérová designérka Hedvika Novotná působí od roku 2012 pod značkou NOVOdesign. Preferuje jednoduchý a funkční styl, který jde ruku v ruce s ergonomií a estetikou. Tentokrát se pustila do přestavby technické části domu, která se nachází v třípodlažním domě, který byl postavený v devadesátých letech.  Dřív tento prostor sloužil jako prádelna a kotelna. Cílem přestavby bylo, aby v domě v malebných Krkonoších vznikla atraktivní garsonka.

Galerie: Z kotelny útulná garsonka
Mohlo by se vám líbit

Praktická a pohodlná

Hlavní záměrem bylo vytvořit lákavé lokalitě v těsné blízkosti lázní, lyžařských středisek či golfového hřiště místo, které bude nej praktické, ale také pohodlné. Dnes slouží Apartmán Kotelna k ubytování. Cílem rekonstrukce bylo respektování image horské vesnice, proto se veškeré prvky v interiéru odkazují na motiv hor. Ne jinak tomu je i s vybranou dlažbou, která svými střídavými geometrickými tvary rovněž odráží horské vrcholky. Pro prostory zádveří, koupelny a obkladu v kuchyni byl vybrán materiál Frame Geometric od italského výrobce Refin, ve formátu 60×60 cm. Jinak střídmý interiér občas rozzáří nějaký barevnější prvek, jako červená židle, komoda nebo barevný textil. Ložnice je od zbytku interiéru oddělená praktickou příčkou, takže poskytuje potřebné soukromí. Příčka v sobě zároveň skrývá praktické úložné místo.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku