Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Dům ze 16. století v kouzelné Provence

Info ikona
Dům ze 16. století v kouzelné Provence

Milovníci provoněného francouzského venkova zbystřete! Našli jsme totiž kouzelný dům pro všechny romantické duše s úchvatným výhledem na národní park Lubéron a francouzské Alpy.

Terezie Benoni | 26. 06. 2023

Přivítá vás brána z tepaného železa. Dlouhá cesta lemovaná cypřiši vede k úchvatnému vesnickému domu z 16. století. Dům nazvaný Bastide de Saumane byl citlivě zrekonstruovaný a stojí nedaleko provensálského města  Saumane De Vaucluse. Provensálské panství se nachází uprostřed rozsáhlého parku o velikosti 35 akrů. Krásně upravené zahrady otevírají dechberoucí výhledy do okolní krajiny. Nechybí luxusní bazén a tenisový kurt.
 

Galerie: Prázdninový dům v Provence
Mohlo by se vám líbit

Prosluněná krajina

Během dlouhých staletí, co zde sídlo stojí, měl hned několik různých funkcí. V 17. století se zde vyráběly keramické dlaždice, v 18. století zde sídlilo benediktinského převorství. V devatenáctém století se jeho funkce zase změnila, když se samotný dům i jeho okolí proměnilo ve velkou farmu na chov bource morušového. V minulých letech prošel nejen interiér, ale také okolí stavby důkladnou rekonstrukcí a dnes slouží jako prázdninové sídlo, kde je možné ubytovat až 18 hostů do devíti samostatných ložnic. Interiér je zařízený v čistě francouzském romantickém stylu. Nechybí zde krásný dřevěný nábytek, spousta zdejšího kamene, křišťálové lustry, čalouněný nábytek a dekorace v romantizujícím duchu.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku