Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Už 400 let má tento roztomilý domek, který je krásný zvenčí, ale ještě hezčí uvnitř

Info ikona
Images Unique Homestays

Místo, které si zachovalo pohádkovou atmosféru své návštěvníky doslova obejme a dopřeje jim možnost utéct od všedních starostí a na chvilku se jen tak zasnít.

Terezie Benoni | 24. 05. 2023

„Chcete zažít dobrodružství hned, nebo si nejdřív dáte čaj?“ Tato slova z úst Petra Pana napsal J. M. Barrie právě zde v Cotswoldu. A říká se, že Země Nezemě byla jeho ódou na zdejší kopcovitou a úrodnou krajinu, posetou kamennými útulnými domky. Tato oblast je důkazem toho, že v Anglii stále existují oblasti, které si zachovávají atmosféru pohádek, kde lze v klidu přebývat, aniž by se člověk staral o nic důležitějšího, že jakou zeleninu nebo ovoce si zrovna půjde na svou zahradu utrhnout. Právě proto majitelé mluví o tomto domě, jako o místě, které je zcela ztracené v čase.

Galerie: Kamenný domek v Cotswoldu
Mohlo by se vám líbit

Interiér bez větších zásahů

Domek byl v minulých letech citlivě opravený, tak aby se podařilo zachovat maximum původních prvků, některé byly restaurované, vybavení i truhlářské práce obstaraly tradiční anglické firmy. Podařilo se tak i v interiéru dochovat dobovou atmosféru a vytvořit dokonalé pohodlí. V přízemí je útulný obývací pokoj, menší moderně vybavená kuchyň s přilehlou jídelnou. Z přízemí je možné volně vejít na zahradu, kde nechybí vířivka. Po točitém schodišti vystoupáte do patra, kde je ložnice a koupelna. Právě v podkroví se našel vzácný výtisk knihy A Cotswold Village (Cotswoldská vesnice) z 19. století, kde majitel tohoto domku John Brown lyricky popisuje, jak právě na tomto místě prožívá veselí a radost.

Mohlo by se vám líbit

Four Hundred Summers is available to rent exclusively with Unique Homestays www.uniquehomestays.com

Zdroj článku