Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Zámek v Liberci hledá svého majitele, který bude mít k dispozici 20 ložnic a 20 koupelen

Historie libereckého zámku sahá až do 16. století. Tento rozlehlý zámecký komplex se nachází přímo v centru města a kromě interiéru o ploše 4 800 m² nechybí ani nádherný zámecký park s výhledem na Ještěd. Kdo bude příštím majitelem tohoto jedinečného místa?

Terezie Benoni | 20. 11. 2023

Liberecký zámek představuje jedinečné sídlo, jehož historie sahá až do 16. století, kdy vznikl jako první zděná stavba v Liberci. Dali ho postavit na místě starého panského domu tehdejší majitelé frýdlantského panství bratři Kryštof a Melichar z Redernů v letech 1582–1587. V 18. století, za hraběte z Clam-Gallasu, byl přestavěn do aktuální klasicistní podoby. V 19. století byly provedeny drobné úpravy v romantickém stylu a k hradu byla přistavěna čtyřboká věž.Obytná plocha zámku je 4800 m², a najdete zde 20 pokojů a 10 koupelen. Významným prvkem zámeckého areálu je i zámecká kaple, ta se stala součástí reprezentačních prostor a sloužila do současnosti jako menší společenská místnost pro slavnostní příležitosti. V jejím interiéru byly odborně zrestaurovány vzácné polychromované dřevěné části i vyřezávaný hlavní oltář, na kruchtě byly umístěny nové varhany.

Galerie: Liberecký zámek
Mohlo by se vám líbit

Zámek po rozsáhlé rekonstrukci

Tento rozlehlý zámecký komplex se nachází přímo v centru města a rozkládá se na ploše 12 103 m². Interiéry nabízí více než 4 800 m² prostoru, který se rozprostírá na několika podlažích a nabízí tak velké množství způsobů využití. Budova je obklopena krásným zámeckým parkem, ze kterého se mezi vzrostlými stromy otevírá pohled na Ještěd. Toto původně čistě soukromé šlechtické sídlo bylo po konfiskaci v roce 1933 využíváno jako sídlo státních institucí. V 80. letech 20. století byl zámek nákladně zrekonstruovaný se zachováním exteriéru a využíván jako reprezentativní prostor pro skláře s jednou z nejrozsáhlejších sklářských expozic na světě a každoročně se zde koná mezinárodní festival animovaného filmu Anifilm. Liberec je regionálním centrem severních Čech a díky nedaleké dálnici nabízí velmi dobré spojení s Drážďany a Prahou.

Mohlo by se vám líbit

Zdroj: Sotheby’s International Realty, www.sothebysrealty.cz

Zdroj článku