Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Ze starého lihovaru stylový dům plný bláznivých věcí

Info ikona
Ze starého lihovaru stylový dům plný bláznivých věcí

Majestátní cihlová budova s vysokým komínem se proměnila v jeden z nejzajímavějších rodinných domů, jaký jsme kdy viděli. Už v devadesátých letech se současní majitelé rozhodli proměnit industriální interiér v pravý domov.

Terezie Benoni | 23. 07. 2023

Nedaleko švédského Göteborgu v oblasti Gärsnäs je menší osada, kde dřív stál veliký lihovar spolu s menší pekárnou. Klasická průmyslová cihlová stavba s majestátním komínem se do rukou současných majitelů dostala už v devadesátých letech. V době, kdy byl industriální vzhled interiérů ještě v plenkách, rozhodli se vynaložit veškeré své úsilí, péči a kreativitu, aby probudili k životu zašlou továrnu a dali nový smysl. Tentokrát se měla stát útulným domovem.

Galerie: Z lihovaru rodinný dům
Mohlo by se vám líbit

Porušují veškerá pravidla

Stará cihlová fasáda příliš nenapovídá, jaký interiér se za stěnami ukrývá. Až na druhý pohled si všimnete repasovaných oken a až překročení vstupního prahu vám skutečně vyrazí dech. V domě se nachází hlavní společný prostor, tři ložnice, pracovna a pak stále fungující pekárna s kavárnou a potřebným zázemím. Jednotlivé místnosti jsou na několika úrovních, a tak je prostor vskutku kreativní. Zatímco kuchyň s jídelnou je na vyvýšeném patře, do obývacího pokoje sejdete po několika schodech. Ložnice jsou v různých velikostech navozují pocit, že jste na starém hradě nebo zámku. Každý z pokojů je jiný, s jedinečnou atmosférou. Dům i s přilehlými zahradami využívali uznávaní umělci, hostovali zde uznávaní šéfkuchaři, odehrávají se tu zajímavá divadelní i hudební představení.

Zdroj: Fantastic Frank, www.fantasticfrank.com

Zdroj článku