Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Rodina zpěvačky Marty Jandové se raduje z nového pokoje pro hosty, který na chalupě proměnili z nevyužívané místnosti

Info ikona
Rodina zpěvačky Marty Jandové se raduje z nového pokoje pro hosty, který na chalupě proměnili z nevyužívané místnosti

Od té doby, co si moderátorka Martina Jandová pořídila chalupu, tráví tam se svými nejbližšími Jandovkami, jak se dámy nazývají, veškerý čas. Z neuspořádaného stavení se proto rozhodla postupně vytvořit útulné a pohodlné prostředí, kde budou odpočívat a užívat si jeden druhého. Jako první se nového kabátu dočkal pokoj pro hosty.

Terezie Benoni | 15. 11. 2023

Ještě před setkáním s odborníky se Martina společně s Alicí a Martou rozhodly načerpat inspiraci. Založily Pinterest, sledovaly instagramové účty zaměřené na chalupaření nebo navštěvovaly starožitnictví. Na designérku Kláru Němečkovou se pak obrátily s jasnou představou. Chtěly pokoj prosvětlit a ladit jej do stylu inspirovaného Provence – tudíž dřevo, patina a Martinina oblíbená tyrkysová barva nesměly v interiéru chybět. Tento odstín se objevuje hned na několika prvcích. Kromě pohovky, kterou si přála Martina, se tyrkysová objevila na dekoracích, textilu či nábytku. Úkolu přetřít namodro i starožitnou skříň a špaletové okno s garnýží se nakonec ujala dámská část klanu Jandových. Díky kombinaci se světlými barvami a přírodními doplňky působí pokoj pro hosty svěže a vzdušně.

Info ikona
Rodina zpěvačky Marty Jandové se raduje z nového pokoje pro hosty, který na chalupě proměnili z nevyužívané místnosti

Pokoj před proměnou nebyl využívaný.

Venkovský styl lákal k využití starého nábytku

Od designérky si Jandovi přáli zařídit pokoj pro hosty na chalupě tak, aby v něm nejen mohli pohodlně přespat až čtyři lidé, ale aby se v něm i snadno udržoval pořádek. „S respektem k místu a typu bydlení jsme se držely venkovského stylu. Zachovaly jsme proto i některé starší kusy nábytku. Holky mi také ukázaly sedačku, kterou si zamilovaly už před naší schůzkou. Ta byla pomyslným odrazovým můstkem, od něhož se odvíjela celá tvorba interiéru. Pak jsem měla víceméně volnou ruku. Ale vzhledem k tomu, že se naše představy téměř ve všem shodovaly, bylo snadné splnit jejich zadání. Je zkrátka super, když si to s klientem „sedne”. Místnost je celkem velkorysá, takže se do ní vešlo vše, co bylo potřeba – a to včetně úložných prostor a rozkládací sedačky. I po vysunutí lůžka je pokoj dostatečně průchozí, například ke skříni,” popisuje designérka Klára Němečková.

Galerie: Proměna pokoje pro hosty na chalupě u Jandových
Mohlo by se vám líbit

Veronika Arichteva finišuje své vysněné bydlení: Nahlédněte do pokojíku staršího syna

Už je to více než dva roky co manželé Arichtevovi pořídili stavbu z roku 1870. Náročná rekonstrukce je konečně u konce a nyní přišla ta příjemnější část, zařídit interiér. Exkluzivně vás zveme na návštěvu jednoho z dětských pokojů, který je synonymem pohodlí a elegance.
marianne.cz

Barvu do ruky vzaly také Jandovky

První online schůzku uměly v květnu, během které si sdělily představy a možnosti. „Holky mi nasdílely půdorys a fotky prostoru. V následujících dvou týdnech jsme už projednali hotový návrh i včetně seznamu všech produktů i tipů pro dokončení. Takže zhruba do dvou měsíců byl pokoj pro hosty připravený na první návštěvu. Jediným požadavkem, na němž klientky trvaly, byla tyrkysová barva. To byl must have. Já jsem se to jen snažila lehce „krotit” odsycenějšími tóny a krémovou. Zároveň jsem se snažila využívat převážně přírodní materiály, zejména tedy len a bavlnu. Pro chalupu a podobně laděné interiéry jsou lehce pomačkané, rozevláté lněné závěsy značka ideál. Prostě hlavně žádná škrobenost. Mám velkou radost, že jsme zachovaly původní šatní skříň. Holky ji natřely a vypadá skvěle. Nového nátěru se dočkalo i původní špaletové okno. To prostě na chalupě chcete. Když se doplní o správné kousky nábytku, například konzolový stolek, který na okno ještě více upozorní, je to radost,” uzavírá designérka.

Mohlo by se vám líbit

KVÍZ: Dokážete přiřadit interiér ke správné české celebritě? Zkuste odhadnout jak bydlí Nikol Leitgeb nebo Jiří Langmajer

Na tom, že se ve způsobu našeho bydlení odráží naše povaha, osobnost i životní styl, se shodnou jak designéři, tak psychologové. Jinak bydlí extrovert, jiné vybavení zvolí introvert. Rozpoznáte podle interiéru slavnou českou osobnost?
marianne.cz

O službě Bonami návrh interiéru

„Řekněte nám, v čem se cítíte dobře a jaké máte představy. Vyjdeme vám maximálně vstříc a vypracujeme pro vás návrh interiéru, který bude vycházet z vašich přání a možností. Na všem se s námi domluvíte z pohodlí svého domova online.“ Více na bonami.cz

Zdroj: Kateřina Chourová, Bonami

Mohlo by se vám líbit

Zavítejte do růžového světa Barbie

Je jí 64 a vypadá pořád stejně. Jak vznikla? A má co říct i dnešním dětem?
burdastory.cz
Zdroj článku