Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Domov Anny je jeden velký DIY projekt

Info ikona
DIY nápady za pár korun

V domácnosti není věc, na kterou by si netroufla. Raději než drahé kabelky si pořizuje nové malířské štětky, nebo zajímavé tapety. Domov Anny je jednou velkou inspirací, jak se dá snadno a levně dodat zašlým věcem nový šmrnc.

Terezie Benoni | 27. 12. 2023

„Nesnáším nudu, jsem kreativní a neustále doma něco kutím,“ povídá se smíchem čtyřiatřicetiletá Anna, která se svým manželem Michalem a šestiletým synem Leonem bydlí v malém městečku v Polsku, nedaleko nejstaršího města v zemi Kalisze. Už od roku 2012 píše blog odinspiracjidorealizacji.com, kde popisuje své kutilské projekty a dává rady, jak snadno interiér vyzdobit. Maminka a bloggerka na plný úvazek si troufne i do větších rekonstrukcí

Galerie: DIY nápady za pár korun
Mohlo by se vám líbit

Jak bydlí neúspěšný kandidát na prezidenta se svou ženou?

Dvoupatrový podkrovní byt v centru Prahy často rozeznívá klavír nebo harfa. A k nim se přidávají tlukoucí srdce zvonů z blízkých kostelů. Lilia Khousnoutdinova si s manželem Karlem Janečkem vytvořili domov plný unikátních kousků z cest.
marianne.cz

Starému nábytku dává druhou šanci

Byt Anny a její rodiny najdeme v patře rodinného domu. „Má asi 65 metrů čtverečních. Je tu obývací pokoj, kuchyň, ložnice koupelna a chodba. Sdílíme ložnici s naším synem, který zde má svůj koutek,“ vysvětluje. „Před nastěhováním jsme provedli zásadní rekonstrukci. Zbourali jsme několik stěn, přesunuli dveře, vyměnili podlahy,“ říká Anna, která je milovnicí klasického a rustikálního stylu. „Nábytek obvykle nakupuji online a snažím se najít kousky za výhodnou cenu. Často nakupuji nábytek z druhé ruky a pak ho sama renovuji. Často ho stačí znovu přetřít, nebo otapetovat.“

Mohlo by se vám líbit

Je bydlení KAMU stejně barevné jako její kuchařky? Pojďte na návštěvu!

„Budova byla stará a zřícená, porostlá džunglí a plná netopýrů a jejich výkalů. A to pro nás byla výzva,“ popisuje česká šéfkuchařka Kamila Chadim alias KAMU své začátky na Kostarice, kde po letech cestování s manželem na chvíli zapustili kořeny. Jaké to bylo otevírat restauraci v džungli, jak se jim žije hned vedle restaurace a jaké jsou další jejich velkolepé plány?
marianne.cz

Zdroj informací: Anna Tomaska-Szmaja, odinspiracjidorealizacji.com

Zdroj článku