Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Rodinný byt ve svátečním kabátku

Info ikona
Dánský vánoční byt

V klasickém bytě plném uměleckých předmětů žije mladá rodina. Svůj domov zařídili v minimalistickém skandinávském stylu.

Terezie Benoni | 19. 12. 2020

Mette Helena Rasmussen je interiérová stylistka a majitelka designového obchodu Retro Villa. V dánském Amageru žije spolu se svými dvěma dětmi. Už na začátku září se jejich domov začíná pomalu plnit vánočními dekoracemi, protože tyto svátky děti zkrátka milují a nemohou se dočkat. Má to i svůj praktický důvod. Mette používá svůj domov také k focení a ke stylingu zboží, které pak prodává ve svém obchodě.

Galerie: Dánský vánoční byt
Mohlo by se vám líbit

Pečlivě vybrané dekorace i nábytek

Třípokojový byt je pro mladou rodinu ideální. Najdete tu dětský pokoj, ložnici, v samotném centru bytu je průchozí obývací pokoj, kde nechybí veliký jídelní stůl a knihovna. Právě zde našel místo i vánoční stromek. Kuchyň je na metry vcelku malá, ale ničemu to nevadí. Po pravé straně je minimalistická kuchyňská linka. Na jejím konci je vchod na balkon. Na protější stěně je veliký policový díl, kde je uskladněné veškeré nádobí a kuchyňské spotřebiče. V rohu se našlo místo i pro praktický jídelní stolek s lavicí. Musíme zmínit veliké množství obrazů, které zdobí zdi bytu. Ty zůstaly ve většině místností bílé, pouze v ložnicích je tu a tam zajímavá tapeta v klasickém skandinávském dekoru. Většina ozdob a dekorací, které rodina na Vánoce používá, jsou nálezy z antikvariátů, bazarů a bleších trhů. Mette dokazuje, že není nutné utrácet velké peníze, ale stačí dobrý nápad nebo trocha štěstí a zajímavé dekorace seženete i velmi výhodně.

Mohlo by se vám líbit

styling Mette Helena Rasmussen, foto Tia Borgsmidt, The Nordroom