Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

15 nejkrásnějších Dior momentů z červeného koberce

Francouzskou značku, která už osmdesát let obléká nejen francouzské dámy, si oblíbila nejedna celebrita. Alespoň jedny šaty od Diora se na červeném koberci pokaždé objeví a my vám přinášíme patnáct těch úplně nejkrásnějších.

Eliška Vrbová | 7. 12. 2018

"Na světě neexistuje žádná jiná země, kromě té mojí, jejíž životní styl by se mi líbil tak moc," řekl Christian Dior kdysi o Anglii. "Miluji anglické tradice, anglickou zdvořilost, anglickou architekturu. Dokonce mám rád i anglickou kuchyni!" A dnes anglofonní svět miluje Christiana Diora.

Jedna z nejuznávanějších luxusních značek na světě rok od roku dokazuje, že je stále věrná svému zakladateli i více než šedesát let po jeho smrti. Dior róby se pravidelně oběvují na červeném koberci na nejprestižnějších událostech, jako je udílení Zlatých glóbů a Oscarů. Nosí je Jennifer Lawrence, Marion Cotillard, Blake Lively, Nicole Kidman, Lady Gaga a mnoho dalších filmových i hudebních hvězd.

Některé z šatů, které měly tyto celebrity na sobě na červeném koberci, se dokonce objeví na výstavě v londýnském Victoria & Albert muzeu, která začne 2. února příštího roku. Výstava ukáže přes 500 exponátů, včetně 200 ojedinělých haute couture střihů společně s doplňky, módní fotografie, filmy, parfémy, make-up, ilustrace, časopisy a také osobní věci Christiana Diora. Vy si však patnáct různých modelů z červeného koberce můžete prohlédnout níže v galerii.

Dior je na červeném koberci jako doma