Přejít k hlavnímu obsahu
Móda

9 geniálních triků, které během chvilky spraví zničené oblečení

Skvrny na tričku? Nefungující zip či svetr, který kouše? Zkuste tyhle vychytávky, díky kterým bude vaše oblečení zase jako nové. Máte vy nějaký oblíbený trik?

Redakce Marianne | 3. 09. 2014


1. Máte pocit, že vaše svetry se až moc lepí a nepříjemně koušou? Dejte je na noc do mrazáku. Mraznička pomůže hlavně kašmírovým a vlněným svetrům.

1-sweaterfreezer

2. Hoďte své džíny do plastového sáčku a nechte je v mrazáku přes noc, odstraníte z nich nepříjemné pachy, třeba z hospůdky, kde jste byla včera s kamarádkami na pivu. Mrazák zaručeně ‚zabije‘ většinu bakterií, které způsobují zápach.

2-freezerjeans

3. Nevzhledné skvrny v podpaží? Na ně stoprocentně zabírá citronová šťáva nebo jedlá soda. Pro velmi silné skvrny v podpaží použijte krém, který si vyrobíte z jedlé sody a přípravku na skvrny. Nechte působit několik minut, pak opláchněte a dejte do pračky.

3-armpitstains

4. Vodka se dá nejen pít, ale použít i jako účinný eliminátor pachů. Nemáte-li čas na praní košile, nalijte do rozstřikovače trochu vodky, postříkejte a nechte uschnout. Alkohol zabíjí bakterie, které zápach způsobují.

5-vodka

5. Musela jste si sundat tričko nebo halenku a náhodně jste si rozmazala make-up po okraji nebo límečku? Naneste na inkriminované místo trochu holicí pěny, ručně předčistěte a pak vyperte.

6-shavingcream

6. Použijte lak na vlasy pro odstranění skvrn od rtěnky. Posprejujte látku, na které je skvrna, a nechte několik minut působit. Pak můžete oblečení hodit do pračky.

7-lipstick

7. Jsou nožičky u vašich slunečních brýlí moc volné a nemáte po ruce šroubovák ani optiku? Utáhněte je s trochou bezbarvého laku na nehty – ten je provizorně utáhne.

8-sunglassesnailpolish

8. Zdá se vám, že váš knoflíček u košile za chvíli upadne? Není třeba ho hned přišít, stačí bezbarvý lak na nehty, kterým potřete knoflíček, a na pár hodin máte vystaráno.

9-buttonnailpolish

9. Jsou kožené boty zničené vodou, solí nebo sněhem? Dopřejte jim peeling s měkkým kartáčkem na zuby a octem. Štětinky kartáčku namočte do bílého octa a jemně vetřete do bot.

11-vinegar