Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Best of Victoria’s Secret Show: Čím tak fascinuje přehlídka spodního prádla?

Na začátku prosince se v Paříži odehrála obrovská módní přehlídka značky Victoria’s Secret, která je vždy velmi očekávanou a významnou událostí. O samotné pařížské show toho bylo napsáno už mnoho, proto bychom vám chtěli přinést celkový přehled těch NEJ momentů z Victoria’s Secret přehlídek z minulých let. Které české modelky jsou se značkou spojené? Jaké jsou nejdražší podprsenky, co značka nabízí? A jaká hudební vystoupení přehlídky doprovází?

Eliška Vrbová | 12. 12. 2016

Victoria’s Secret je americká značka spodního prádla, která se od svého založení v roce 1977 rozrostla do světových rozměrů. Přestože v Praze si tohle luxusní prádlo a kosmetiku nemůžeme stále ještě nakoupit nikde jinde, než pouze v miniaturním obchůdku na ruzyňském letišti, česká jména jsou se značkou spojená celkem úzce. Hned několik českých modelek se stalo buď takzvaným Victoria’s Secret Angel nebo bylo součástí některé z velkých módních přehlídek spodního prádla.

Česká stopa ve Victoria’s Secret
Úplně první modelkou, jež se dostala do řad Victoria’s Secret Angels byla Daniela Peštová. Se značkou spolupracovala v letech 1997 až 2001. Druhým „andílkem“ se pak stala Karolína Kurková, která se objevila celkem na devíti přehlídkách.

vsshow

Hana Soukupová a Eva Herzigová byly pak také součástí několika přehlídek, přestože se nestaly takzvanými „andílky“. Veronika Vařeková, Pavlína Pořízková nebo Petra Němcová se sice neobjevily na přehlídkách, ale v některé z Victoria’s Secret foto kampaní.

vsshow

Nejdražší podprsenka a show na světě
Že prádlo značky Victoria’s Secret není nijak levnou záležitostí, je zřejmé na první pohled. Nejlevněji se dá nakoupit právě v zemi svého původu, tedy ve Spojených státech. Tam pobočku Victoria’s Secret najdeme téměř v každém větším obchodním centru. Jaká je tedy vlastně vůbec nejdražší podprsenka, kterou ve Victoria’s Secret kdy vytvořili?

Podprsenka se jmenuje Fantasy Bra a má hodnotu tří milionů dolarů. Každý rok značka přichází s novým modelem, letos je to Bright Night Fantasy Bra navržená Eddiem Borgo, minulý rok Fireworks Fantasy Bra (ta byla o jeden milion dolarů levnější). Letošní verze je posázená více než 9000 drahými kameny, mezi nimi pravé drahokamy nebo osmnáctikarátové zlato. Loňská Fireworks podprsenka měla „pouze“ 6500 drahých kamenů. Bright Night Fantasy Bra byla slavnostně představená na Victoria’s Secret Show v Paříži a měla ji na sobě Jasmine Tooks.

104051919 fashion show 2016 3 million bright night fantasy bra angel jasmine tookes victorias secret hi res.1910x1000

Víc než módní show
Co se týče samotné letošní show v Paříži, její součástí byly topmodelky jako Kendall Jenner, Gigi a Bella Hadid, nebo Irina Shayk a celá přehlídka stála okolo dvaceti milionů dolarů. Což z ní dělá nejen tu nejdražší VS show v historii, ale také jednu z nejdražších módních přehlídek vůbec. Není se čemu divit, show se odehrávala v pařížském Grand Palais, kde obvykle své přehlídky Chanelu prezentuje Karl Lagerfeld, všechny modelky a někteří novináři byli ubytovaní v těch nejluxusnějších hotelích a také ten večer vystoupilo mnoho známých umělců jako třeba Lady Gaga, Bruno Mars nebo The Weeknd.

REU BRITAIN FASHION 4

Hudební doprovod je totiž další důležitou součástí Victoria’s Secret Show. Každý rok se představí ti nejslavnější umělci moderní pop-music se svými propracovanými vystoupeními připravenými speciálně pro ten večer. V minulých letech to byla například Katy Perry, Destiny’s Child, Justin Bieber, Nicki Minaj, Taylor Swift s Fall Out Boy, Rihanna, Ariana Grande nebo Ellie Goulding.

ČTĚTE TAKÉ: 12 nejslavnějších topmodelek na fotografiích z dětství. Řekli byste do nich, že dobudou svět?

Související články

Móda
Nejlepší outfity léta 2024 pro milovnice minimalismu: Snadno je napodobíte a ještě ušetříte

Nejlepší outfity léta 2024 pro milovnice minimalismu: Snadno je napodobíte a ještě ušetříte

Móda
Zapomeňte na klasické černé brýle: Letním trendům 2024 vévodí nečekané retro modely

Zapomeňte na klasické černé brýle: Letním trendům 2024 vévodí nečekané retro modely

Móda
Romantický trend fairy core ovládne léto 2024: Přenese vás do dětství, ale nosit ho můžete i do práce

Romantický trend fairy core ovládne léto 2024: Přenese vás do dětství, ale nosit ho můžete i do práce

Móda
Netradiční boty ze 70. a 90. let jsou hitem léta 2024: Budete je milovat, nebo nenávidět?

Netradiční boty ze 70. a 90. let jsou hitem léta 2024: Budete je milovat, nebo nenávidět?