Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Blažek přichází s novou kolekcí, kampaň nafotil Robert Vano

Pokud sháníte nový oblek či elegantní kabát pro svého partnera nebo třeba pro syna do tanečních, máme pro vás tip. Česká značka pánského oblečení Blažek právě přichází s novou kolekcí na letošní podzim a zimu. Kampaň ke kolekci již podruhé nafotil respektovaný módní fotograf Robert Vano.

Eliška Vrbová | 20. 08. 2019

„Jsem moc rád, že jsem si tenhle adrenalin mohl zopakovat, byla to jízda,“ říká Robert Vano a přiznává, že v Holandsku byl vůbec poprvé a země ho naprosto okouzlila. „Tolik života v ulicích, to jsem už dlouho neviděl,“ dodává. „I když si myslím, že fotím pořád stejně, focení druhé kampaně Blažek bylo v něčem jiné. Asi za to mohla lokace a počasí, atmosféra v Amsterdamu je zkrátka rušnější. Celé město je v pohybu a je rozdělené na tři proudy – pro auta, kola a chodce. Focení mělo úplně jinou energii než to první,“ vypráví fotograf.

Když Robert Vano mluví o fotografii, zmiňuje dvě věci, které jsou pro něj zásadní. Světlo a pravidlo tří barev. „Důležité je, aby v záběru nebyly více než tři barvy, a to se tady, myslím, povedlo. Oblek vždycky komunikuje s barvou a náladou lokace.“

A co dělá po skončení focení? „Když jdou ostatní po focení běhat po Amsterdamu, já se radši koukám na fotky, co jsem pořídil,“ směje se Vano. „Když se pak vrátím domů, mám dojem, že chci vidět, co viděli ostatní, a tak si pustím na National Geographic nějaký dokument o Amsterdamu a dozvím se o něm víc než zbytek týmu. Ale vždy je tam ta fotka. Když nefotím, tak ve volném čase zvětšuji, když nezvětšuji, tak rámuji, když nerámuji, tak o fotce čtu a všechno ostatní jde mimo mě. Jenom ta fotka, to mě zajímá,“ shrnuje Robert svůj vztah k fotografii.

Z focení kampaně Blažek podzim/zima 2019 v Holandsku vznikl i fashion film pod taktovkou filmového režiséra Jakuba Jahna, který s Blažkem spolupracuje už více než pět let. Na film se už brzy budete moci podívat na YouTube značky Blažek. Níže v galerii si prohlédněte kampaň nafocenou Robertem Vanem.

Kampaň nafocená v Holandsku Robertem Vanem

A proč si Blažek pro nafocení nové kampaně vybral zrovna Holandsko? To se totiž stalo inspirací designérkám v čele s Janou Veselou Kuťkovou. V nové kolekci se odráží i dílo jednoho z nejvýraznějších světových malířů Hieronyma Bosche.

„Jeho obrazy se vyznačují plností, nejsou na první pohled čitelné a vyzývají diváka k blízkému zkoumání. A právě toto soustředění na detail umožňuje divákovi vidět dokonalost celku, tak jako u našich produktů,“ komentuje Jana Veselá Kuťková inspirační proces. „Stejně jako Bosch používal krajinu jako dekoraci celého obrazu, tak i my v kolekci pracujeme s košilí jako obrazem,“ doplňuje. Košile s květinovými potisky tak doplňují historické motivy, ale i nestárnoucí kašmírové vzory.

Blažek i v této sezoně představuje tři základní linie kolekce: Ceremony, tedy oblečení pro slavnostní příležitosti, Formal, kde letos hrají prim kostky a káro, a Informal, v níž najdete třeba i bavlněná trička s motivy rostlin a zvířat. Kolekci už poněkolikáté doplňuje řada Essential vhodná na cestování.

Do té pro letošní podzim a zimu vybral Blažek mimo jiné materiál natural stretch - vlněný materiál pro oblek, jehož nespornou výhodou je fakt, že se nemačká a je tak ideální pro muže, kteří jsou denně na cestách nebo jim oblek slouží jako uniforma.

Vybírat, co by se vám z nové kolekce Blažek líbilo, můžete níže v galerii.

Kolekce podzim/zima 2019

Související články

Móda
Netradiční boty ze 70. a 90. let jsou hitem léta 2024: Budete je milovat, nebo nenávidět?

Netradiční boty ze 70. a 90. let jsou hitem léta 2024: Budete je milovat, nebo nenávidět?

Móda
Elegantní a romantická: Letní trendy 2024 ovládne sukně, která zastíní i oblíbený džínový model

Elegantní a romantická: Letní trendy 2024 ovládne sukně, která zastíní i oblíbený džínový model

Móda
Praha odhalila nové tváře světového modelingu: Kdo vyhrál Schwarzkopf Elite Model Look 2024?

Praha odhalila nové tváře světového modelingu: Kdo vyhrál Schwarzkopf Elite Model Look 2024?

Móda
Jak se obléct na letní dovolenou u moře 2024: Tyto okouzlující outfity pořídíte za pár stovek

Jak se obléct na letní dovolenou u moře 2024: Tyto okouzlující outfity pořídíte za pár stovek