Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Brýle jako módní doplněk

Také jste si všimla, kolik nápaditých obrouček je nyní k vidění na ulicích? Není to tím, že by se české populaci výrazně zhoršil zrak. V kurzu jsou totiž bezdioptrické brýle s čirými skly. Být ‚za šprta' je totiž nebývale in!

Redakce Marianne | 22. 02. 2013

Pokud budete k těmto brýlím skutečně přistupovat jako k módnímu doplňku a nehodláte v nich sedět celý den u počítače nebo v nich řídit auto na dlouhých cestách, můžete vyrazit do běžných oděvních řetězců. Při dlouhodobějším nošení by vám totiž brýle mohly začít vadit. Na rozdíl od těch dioptrických se jejich skla více lesknou, což nemusí být každému zrovna příjemné.

Zajímavé obroučky a vcelku kvalitní zpracování seženete například v Reserved (cena zhruba od 299 Kč). Vtipně řešené obroučky seženete i v New Yorkeru. Vyjdou vás možná o něco levněji než v Reserved, ale vybírejte pečlivě. Obzvlášť v období slev se vám může stát, že brýle budou špatně sedět na nose a budou křivé. Trendy brýle můžete sehnat i na internetu (například na Aukro.cz, Ebay.com, Etsy.com, Bonlook.com).

scarlett-johansson-hasty-pudding-16

Chcete-li do brýlí více investovat, zajděte do některé ze značkových optik, které zastupují také značky jako Dior, Chanel, Max Mara, YSL, Prada nebo Ray-Ban. Je možné, že vám zde nějakou tu čtvrtku dioptrie, o které jste neměla ani tušení, naleznou. Můžete si do těchto obrouček dát i bezdioptrická skla. V tomto případě se nejedná o malé částky, takže se vyvarujte módních výstřelků a volte výrazné, ale nadčasové obroučky, které vás hned tak neomrzí.

Výrazné brýle letí i mezi celebritami. Již od šedesátých let jim zůstává věrná okouzlující Jane Fonda a nedají na ně dopustit ani Jennifer Aniston, Emma Stone nebo Scarlett Johansson.

jane_fonda

Ty nejzajímavější brýle si můžete prohlédnout v naší galerii.

Brýle jako módní doplněk