Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Brýle: módní doplněk pro každou příležitost

Komerční článek - Dioptrické brýle se jednoznačně stávají významným doplňkem dámského i pánského šatníku. Tomu odpovídá i pestřejší nabídka dioptrických obrub, způsob jejich výběru, zkoušení a nákupu, který probíhá stále častěji on-line. Zajímá vás, jaké tvary a styly brýlí jsou dnes in a kde nakoupit ty pravé trendy brýle? Možná vám pomohou následující tipy.

Redakce Marianne | 24. 03. 2014

Propagace firmy. Marianne.cz není jeho autorem a nemá vliv na jeho obsah.

Dioptrické brýle už dávno nejsou jen nudnou zdravotnickou pomůckou, která svým nositelům nabízela jedinou funkci, a sice lepší vidění. Lidé dnes naopak začínají brýle považovat za důležitý módní doplněk, jímž chtějí okořenit svůj styl. U dioptrických brýlí se tak konečně začíná kromě funkčnosti hledět také na estetickou stránku a desing. A to je správně. Nakonec, ať už máte brýle na nose každý den, nebo jednou za čas, měly by vyjadřovat a dokreslovat vaši osobnost, stejně jako to očekáváte od oblečení, bot, hodinek či šperků, které nosíte. Dnes už je opravdu z čeho vybírat. Zkuste se jeden den zaměřit na brýle u kolemjdoucích lidí, a budete ohromeni, kolik tvarů, stylů, barev a materiálů vůbec existuje.

rb5279-5131

Dioptrické brýle Ray Ban RB 5279 5131

Nejčastěji určitě zahlédnete dioptrické brýle v nesmrtelném retrostylu padesátých, šedesátých i sedmdesátých let, pro který jsou typické výrazné plastové obruby s většími očnicemi různých tvarů. Tento svérázný, ale hravý styl postupně válcuje usedlou klasiku kovových obdélníkových obrub s úzkými očnicemi. Upouští se také od přezdobených stranic, což umožňuje brýlím vyniknout především svým tvarem, velikostí a lákavými barvami.

vo2816-2110

Dioptrické brýle Vogue VO 2816 2110

Nosí se jak jednobarevné brýlové obruby v celistvém odstínu nebo v gradientu, který přechází z tmavých do světlejších tónů, tak také obruby v nápaditých barevných kombinacích. Velkým hitem jsou brýle z nevšedního transparentního plastu pastelových barev. Módní trendy si letos dále libují v květinových vzorech a paletě odstínů zachycujících mořskou hladinu, tedy od blankytně modré přes tyrkysovou až po temnější petrolejovou.

dg-315p-2689

Dioptrické brýle Dolce Gabbana DG 3154P 2689

Novinek ve světě brýlí je skutečně mnoho a dotkly se i zvyklostí při samotném výběru a nákupu brýlových obrub. Zkoušet a nakupovat dioptrické brýle v klasické kamenné optice není dnes zdaleka vaše jediná možnost.

EO_BLACK

Existují již zavedené, profesionální internetové obchody s brýlemi, které na svých stránkách nabízejí moderní aplikace, díky kterým si brýle vyzkoušíte on-line, a máte okamžitou představu, zda vám sedí. Ty pokrokovější e-shopy s brýlemi jdou ještě dále. Pokud si brýlové obruby chcete fyzicky vyzkoušet a poradit se třeba s rodinou, můžete využít on-line službu Vyzkoušení brýlí doma. Takovou službu nabízí například optické studio a internetový obchod Easy Optic na http://www.easyoptic.cz/, kde kromě on-line vychytávek, jako je vyzkoušení brýlí on-line nebo doma, najdete především trendy značkové dioptrické brýle, které skvěle dokreslí vaši osobnost a podtrhnou váš styl.

Jak je vidět, aby byly splněny náročné požadavky dnešních nositelů brýlí, nabídka ještě nebyla pestřejší.

Foto: Easy Eye Wear s.r.o.


Související články

Móda
Na vysokých podpatcích ladně a bez bolesti. Díky pár trikům budete pobíhat po městě jako Carrie Bradshaw

Na vysokých podpatcích ladně a bez bolesti. Díky pár trikům budete pobíhat po městě jako Carrie Bradshaw

Móda
Letní trendy 2024: Nejlepší klobouky a čepice, které vás stylově ochrání před sluncem

Letní trendy 2024: Nejlepší klobouky a čepice, které vás stylově ochrání před sluncem

Móda
Co na sebe na svatbu? Máme tipy na elegantní a stylové outfity pro svatební hosty

Co na sebe na svatbu? Máme tipy na elegantní a stylové outfity pro svatební hosty

Móda
Nejlepší outfity léta 2024 pro milovnice minimalismu: Snadno je napodobíte a ještě ušetříte

Nejlepší outfity léta 2024 pro milovnice minimalismu: Snadno je napodobíte a ještě ušetříte