Přejít k hlavnímu obsahu
Móda

Diamanty od ALOve, šaty Michaela Kováčika a panenka Barbie pomáhají dětem

Česká klenotnická značka ALOve je známá nejen překrásnými moderními šperky, ale i touhou pomáhat. Tu se jí podařilo naplnit díky unikátnímu projektu Pink Carpet: Helping Dolls. V rámci projektu se bude na pomoc dětem dražit panenka Barbie oblečená do šatů návrháře Michaela Kováčika a ozdobená diamanty ALOve.

Eliška Vrbová | 12. 09. 2019

Charitativní projekt Helping Dolls svou vizí propojuje talentované návrháře a celosvětovou módní ikonu - panenku Barbie od Matella. Limitované edice barbínek oblečených v unikátních róbách se draží v Čechách i ve světě a výtěžek z této dražby putuje na konto vybrané instituce. Tou se pro tento rok stal Klokánek na Praze 4, který se stará o opuštěné a týrané děti.

„Uvědomujeme si, že ne všechny děti mají štěstí vyrůstat v kompletní rodině. Proto nás velmi oslovil smysl projektu a jsme rádi, že se ho můžeme zúčastnit.“ říká Alojz Ryšavý, zakladatel značky ALO diamonds, jejíž je ALOve mladší sestrou.

„Máme radost, že letošní panenku oblékal právě Michael Kováčik. Zvolil lehké šaty z bílého hedvábí a my jsme panenku ozdobili šperkem ALOve z bílého zlata posetým 19 diamanty. Věříme, že Barbie přiláká zájemce a vydražíme ji za co nejvyšší částku,“ dodává Alojz Ryšavý.

Charitativní projekt Helping Dolls má už svou tradici. Jeho cílem je pomoci dětem, zdůraznit význam organizace Fondu ohrožených dětí, přiblížit českou módu širší veřejnosti a představit mladou a moderní klenotnickou značku. V minulém ročníku se patronkami projektu staly módní návrhářka Beáta Rajská nebo herečka Iva Pazderková. Letošní ročník se rozhodly podpořit herecké hvězdy Hana Maciuchová, Simona Postlerová a Sara Sandeva.

Limitované sběratelské kousky panenky Barbie mají velkou oblibu i ve světě, kde se známé módní domy předhánějí, aby je oblékly, a pořizují si je hollywoodské hvězdy, jako je například Johnny Depp. Společnost Mattel charitativní projekt Helping Dolls podpořila darováním šedesáti kusů originálních panenek z limitované edice.

Aukce panenek proběhne 27. listopadu v pražské restauraci SOHO za účasti známých osobností a médií. Celým večerem bude provázet moderátorka Kristina Kloubková.