Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Dior představil novou Cruise kolekci v Marrakéši

Na rozcestí mezi Evropou a Afrikou, v jednom ze čtyř královských měst Maroka, se v pondělí večer odehrála přehlídka kolekce Dior Cruise 2020. Kdo v módě něco znamená, ten v Marrakéši na této velkolepé události rozhodně nechyběl.

Eliška Vrbová | 30. 04. 2019

"Kolekce prezentovaná v Marrakéši je kulturním dialogem mezi módním domem Dior, umělci a řemeslníky," říká o kolekci Dior Cruise 2020 kreativní ředitelka Maria Grazia Chiuri. Kolekce vznikala ve spolupráci s několika umělci včetně Grace Wales Bonnes a Mickalene Thomas. Obě svým vlastním kreativním způsobem nově zpracovaly ikonickou pro Dior typickou New Look siluetu.

Maria Grazia Chiuri v kolekci využívá africké motivy i materiály. Společně s antropoložkou Anne Grosfilley, světovou odbornicí na vosk, spoupracovala se společností Uniwax a vydala se tvořit i na Pobřeží slonoviny. "Marrakéš formoval spoustu významných cestovatelů, umělců a kreativců včetně bývalého kreativního ředitele Yvese Saint-Laurenta, filosofa Amberta Camuho, fotografů Cecila Beatona a Irvinga Penna a mnoha dalších," popisuje Maria Grazia Chiuri, proč si k realizování přehlídky vybrala právě toto místo.

Na přehlídce s palácem El Badi v pozadí nechyběla například herečka Jessica Alba, modelka Karlie Kloss nebo herečka Lupita Nyong'o.

Klíčové looky kolekce Dior Cruise 2020 si můžete prohlédnout níže v galerii.

Dior Cruise Collection 2020