Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Festivalová sezóna je tu. Máme inspiraci na boho i rockerské outfity

Info ikona
festivaly

Oficiální začátek léta je za dveřmi a s ním se blíží i festivalová sezóna. Už příští týden vypukne v Hradci Králové Rock for People, v polovině července Ostravu rozezní Colours of Ostrava a nesmíme zapomenout ani na menší putovní festivaly, jako například Hrady.cz. Pokud se na některý z festivalů letos chystáte, máme pro vás inspiraci na outfity z americké Coachelly či britského Glastonbury.

Eliška Vrbová | 9. 06. 2022

Kdybychom si měly vybrat jeden festivalový outfit, ve kterém na všechny akce vyrazíme, byly by to květované rozevláté šaty, pevné kotníkové boty, jako například martensky, a samozřejmě velké výrazné sluneční brýle. Na festivalech buď můžete vsadit na osvědčenou klasiku, jako je kombinace denimu a kůže nebo právě na zmíněné šaty, ale jelikož jde o velmi výjimečnou událost (zvlášť v kontextu událostí posledních dvou let), proč se přeci jen trochu neodvázat?

Na americké Coachelle rozhodně platí, že více je více. Pravda, některé outfity nejsou vyloženě praktické a přeci jen v českém prostředí stále převládají spíš festivaly s ubytováním ve stanech, takže bílý krajkovaný overal možná není tou nejideálnější volbou. Ale když obléknete krajkovaný top a k němu džínové šortky, na hlavu si dáte květinovou čelenku a ještě look umocníte výrazným líčením se třpytkami a kamínky, už to Coachellu přeci jen trochu připomínat bude.

Možná jste ale duší spíš rockerka, a tak zůstanete u osvědčených kousků, jako je křivák nebo džínová bunda a martensky. Naprostým must have kouskem jsou na festival rozhodně sluneční brýle – ale doporučujeme nesáhnout po tom nejvzácnějším kousku, co doma máte, přeci jen brýle na festivalu mohou snadno spadnout na zem, někdo na ně může šlápnout a podobně.

Stejně tak doporučujeme obout sice stylové, ale zároveň praktické boty, u kterých vám buď nebude vadit když se mírně poničí a zašpiní, nebo je možné je snadno očistit a dát to původního stavu. Boty s otevřenou spičkou nejsou zrovna ideální volbou vzhledem k tomu, že je velká pravděpodobnost, že vám někdo v davu před pódiem šlápne na nohu.

Pokud víte, že vás na festivalu čeká déšť, doporučujeme obout holínky a obléct buď pláštěnku, nebo bundu s povrchovou úpravou. Deštník na festival není moc vhodný a na spoustě festivalů a koncertů je dokonce zakázané ho s sebou mít.