Přejít k hlavnímu obsahu
Móda

Inspirace pro festivalové outfity aneb Začíná nejstylovější hudební festival Coachella

S blížícím se létem se začínáme těšit i na letní hudební festivaly. Zatímco v České republice nás ty největší čekají až za pár měsíců, tento víkend se v USA koná Coachella – jeden z nejstylovějších festivalů hudby a umění vůbec. Už jste o něm slyšeli?

Karolína Peřinová | 13. 04. 2018

Coachella je akce, na kterou se sjíždí návštěvníci z celého světa. Během pár dní totiž můžou slyšet hned několik světových zpěváků a kapel. Vystupovali tu např. Madonna, Depeche Mode, Oasis, Red Hot Chilli Peppers, Coldplay, Daft Punk, Prince, Jay-Z, David Guetta, Kanye West, Rihanna, Eminem, Justin Bieber, Ellie Goulding a takhle můžeme pokračovat dokud bychom nevyjmenovali skoro všechny hvězdy hudební scény. Letos je největším lákadlem Beyonce, Eminem nebo The Weeknd.

Je to sice festival hudby, ale jeho účastníci to berou jako první příležitost obléknout si vyšperkovaný letní outfit, na který se celou zimu těšili. Je to taková módní přehlídka festivalových outfitů, kterými se inspirují návštěvníci jiných festivalů po zbytek léta. Nejčastěji jsou k vidění džínové kraťásky, volné šaty, klobouky, boty nebo kabelky s třásněmi. Některé outfity jsou opravdu hodně crazy a jejich nositelům jde buď o srandu nebo zviditelnění se.

Podívejte se do naší galerie jak to na Coachelle, z hlediska módy, vypadá. Co na hudební festivaly nosíte vy?

Za povšimnutí stojí určitě i make-up, který se hodí opravdu jen na podobné příležitosti. Je plný třpytek, flitrů a různých malůvek na obličeji a vlastně i po celém těle. Vlasy hrají všemi barvami, nebo jsou zapleteny do trendy copů. My si upřímně moc nedovedeme představit, že si podobné kreace aplikujeme a malujeme na českých festivalech ve stanových městečkách. Hold Coachella je trochu jiný level.