Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Italská krása, která přepisuje pravidla nošení šperků

Info ikona
FOPE, italské šperky, které prodává klenotnictví HALADA

Od řetízků k hodinkám až po unikátní pružné šperky, které revolučně změnily způsob nošení. Italská značka FOPE sídlí ve městě Vicenze nedaleko Benátek — a pokud jste dosud o umění jejích klenotníků neslyšela, nyní máte možnost.

Promotion | 15. 08. 2022

Zlaté náramky, které nemusíte složitě zapínat, jen je prostě přetáhnete přes zápěstí; prsteny, u nichž nezáleží na velikosti, protože se obvodu vašeho prstu báječně přizpůsobí; náhrdelníky a náušnice, u kterých můžete díky posuvnému mechanismu měnit jejich siluetu; šperky ze zlata s brilianty a dalšími drahými kameny, které jsou během nošení tak lehké a příjemné, jako by byly jen z korálků.

Značka FOPE vyrábí šperky, které vám nebudou ležet v trezoru, ale budete je radostí chtít vynést. Denně, protože z nich sálá nejen luxus, ale především pohodlí a kvalita.

Příběh rodinné tradice

Psal se rok 1929, kdy Umberto Cazzola otevřel zlatnickou dílnu s dvaceti zaměstnanci, kterou následně předal svému synovi Odinovi. Díky jeho velkému zapálení se byznys rychle nastartoval, takže firma přečkala i druhou světovou válku. Z dílny se stala továrna plná moderních přístrojů a Odino jednoho dne začal s výrobou produktu, který se stal předvojem dnešní tvorby značky FOPE — flexibilních kovových pásků k hodinkám.

Švýcarští výrobci hodinek si jeho vynález oblíbili natolik, že se společnost tehdy ještě pod názvem FICM stala hlavním italským dodavatelem. V 60. letech mění Odino název značky na FOPE (zkratku výrazu fabricca oreficeria preziosi esportazione, což v překladu znamená „továrna pro vývoz drahých šperků). Zkratka zní ale mnohem hravěji a poetičtěji, co myslíte? S příchodem třetí generace dynastie se řemínky vyráběly nadále, ale zároveň se objevily i šperky. Revoluce nastala v roce 1985, kdy spatřilo světlo světa řetězový design Novecento.

Info ikona
Italské šperky FOPE a jejich výroba

Šperky, kterým pro jejich praktičnost a pohodlí neodoláte

Pružnosti, jakou se pyšní šperky od FOPE dnes, se mu dostalo až na přelomu milénia a patentovaná technologie mění směřování značky i způsob, jakým ženy nejen v Itálii nosí a kombinují šperky. Jak mechanismus Flex`it vlastně funguje? Kousky zlata jsou v řadě pospojovány téměř neviditelnými pružinkami, aby zajistily veškerou pohyblivost. V roce 2015 značka FOPE otevřela svůj vlajkový butik, který zahalila do zlata a také mentolového, pro značku typického, odstínu. A kde jinde by chloubu italského klenotnictví měla prezentovat než v samém centru Benátek na Piazza San Marco! Že se do Itálie nechystáte? Nevadí.

Šperky značky FOPE, která nabízí nejen dámské, ale i pánské kolekce, jsou k dostání také v klenotnictví HALADA v Praze, Brně, Ostravě nebo Bratislavě. I tam se můžete bezhlavě zamilovat do jejich pohodlí a stylu.

Info ikona
FOPE šperky
Měření
Ještě než se vypravíte do Benátek nebo klenotnictví HALADA, malou ochutnávku šperků FOPE najdete v galerii.