Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Jako ve spacáku. Jak nosit péřové kabáty, ve kterých si na vás zima nepřijde?

Info ikona
zimní kabát

Aktuální teploty sice moc zimní dny nepřipomínají, ale třeba se chystáte první víkend roku 2022 strávit na horách nebo se chcete připravit na mrazivé dny. V obou případech se vám bude hodit inspirace, jak nosit jeden z největších zimních trendů – kabáty připomínající starý dobrý spacák.

Eliška Vrbová | 11. 01. 2022

Zachumlat se od hlavy až k patě a doufat, že nám neumrzne žádná část těla, je častý způsob, jak přečkáváme mrazivé zimní období. Jedním z řešení ale je pořídit si kabát, který už na první pohled svým zpracováním připomíná spacák. Aktuálně jsou největším trendem kabáty s prošíváním do kříže anebo klasické „puffer“ kabáty vycpané ideálně pravým peřím. Syntentika vás totiž nikdy v zimě nezahřeje tolik, jako přírodní materiály, proto je při výběru dobré číst cedulky se složením materiálu a sáhnout po skutečně péřovém kabátu.

A s čím tyto kabáty kombinovat? Pokud sáhnete po černé variantě po vzoru české influencerky Alex Fráňové, zvolte třeba koženkové kalhoty, pruhovaný svetr a světlou čepici, kabelky i boty, ať vytvoříte alespoň malý kontrast k objemné černé bundě. Podobně černý oversized kabát kombinovala i německá influencerka Leonie Hanne, ta přidala detaily ve světle zelené barvě, tmavě šedé džíny a šedý svetr.

Možná ale sáhnete spíš po světlejší variantě kabátu po vzoru kanadské influencerky Kristyn Lee. Ta kabát zkombinovala s pruhovaným svetrem s vykukující košilí, černými úzkými kalhotami a mohutnými zimními botami. Nechybí samozřejmě čepice a stylová kabelka Louis Vuitton, která jinak spíš sportovnímu outfitu dodá alespoň malý dotek elegance. Inspirovat se můžete také u britské blogerky, kterou na Instagramu najdete jako @juliaindisguise. Ta zvolila péřový kabát v khaki odstínu a zkombinovala ho s krémovými džíny, rolákem, černou kabelkou a černými masivními botami.

Nosíte už péřový kabát? A jaký odstín nejradši zvolíte vy?

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit