Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Jen fialová to může být! Jak kombinovat tuto milovanou i nenáviděnou barvu?

Info ikona
fialová

Fialová ještě donedávna patřila mezi ty barvy, které buď milujete, nebo je naopak nenávidíte a nedokážete si představit, že byste si je někdy vůbec mohla obléknout. Ale pak přišel rok 2022, světle fialová se stala barvou roku a najednou zaplavila obchody. Možná už ji také nosíte nebo se na to s jarním počasím právě chystáte. My vám poradíme, jak ji nejlépe kombinovat.

Eliška Vrbová | 6. 04. 2022

Asi vás nepřekvapí, že fialová si bude nejlépe rozumět s dalšími odstíny fialové. Nebojte se tedy zkombinovat světlou „very peri“ či lila se sytější purpurovou. Inspirovat se můžete u stylingu influencerky Leonie Hanne, která zvolila světle fialkové sako, bílou košili a sytě fialové kalhoty. Look doplnila bílou kabelkou a modrofialovými pantoflíčky. Zastoupení fialové v outfitu ale může být i mnohem menší, stačí obléct klasické džíny a bílé tričko a k tomu fialový blejzr třeba i ozvláštněný flitry.

Mohlo by se vám líbit

Další možností je samozřejmě fialový kalhotový kostým, který je velmi výrazný sám o sobě. Ale pokud máte ráda hravé barvy, k lila odstínu se hezky hodí i pastelový odstín mentolové, a tak do saka můžete klidně obléct top nebo i svetr v této barvě a sladit ho i se zářivou kabelkou.

K sytě fialové se také hodí šedá barva, a tak můžete zkombinovat sytě fialové kalhoty a šedý svetr či mikinu. Překvapivě dobře vypadá s fialovou také sytě zelená, což dokázal outfit influencerky Sonii Lyson. Ta oblékla sytě zelený svetr, kulich a kabelku a k tomu sytě fialovou prošívanou vestu a krémové kalhoty. Bát se nemusíte ani kombinace světle fialové se světle zelenou, odstíny stejné intenzity se navíc dají sladit jednodušeji. Celofialový outfit můžete doplnit jen jedním akcentem jiné barvy, například žlutou kabelkou, červenými kozačkami nebo bílými slunečními brýlemi.

A nesmíme zapomenout ani na pestré vzory obsahující právě fialové tóny – ke květovaným šatům se bude hodit fialové sako a kostkovaný top a sukni v kombinaci světle fialová a bílá můžete klidně obléct jako komplet a doplnit ho růžovou kabelkou.

Tak který fialový kousek si na letošní jaro pořídíte vy?

Zdroj: autorský článek

S čím nosit odstíny fialové?
Mohlo by se vám líbit