Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Klíčový kousek podzimního šatníku: oversize kabát

Info ikona
kabát

Kabát, který vypadá, jako kdyby byl minimálně o jednu velikost větší, je trendem podzimu. Doporučujeme vyzkoušet, budete z něj nadšená!

Trend inspirovaný pánským stylem opanuje přehlídková mola už druhou sezonu. Do běžného života si klestí cestu trochu pomaleji, asi proto, že někdy mají ženy strach, aby v nadměrném modelu nepůsobily jako v pytli od brambor. Je to škoda, protože oversize kabát je jen zdánlivě nelichotivý, ve skutečnosti působí elegantně i slušivě a hodí se pro každý typ postavy. Unosíte ho při formálních příležitostech i o víkendech jako součást volnočasového modelu, záleží jen na tom, s čím ho zkombinujete. Obléknout ho můžete k džínám a sportovním botám i k vlněným širokým kalhotám a botám na podpatku. 

 

S čím ho sladit?

 

–  s jednobarevným zbytkem

K nadměrnému barevnému kabátu můžete zbytek outfitu (triko a kalhoty) nechat jen v jedné neutrální barvě (například černé či tmavě hnědé)

 

– s krátkými šaty

Lepší je, když šaty i kabát jsou spíš v jednoduchém stylu. Šaty můžete přepásat páskem, tím vyrovnáte siluetu. Dobře vypadají s černými neprůhlednými punčochami. 

 

– s kalhotami 

Sázka na jistotu jsou úzké kalhoty nebo skinny džíny. Zajímavě působí i s volnými a širokými modely, pak k nim ovšem nazujte vysoké podpatky jako prvek ženskosti. 

 

– s páskem

Můžete si hrát se siluetou. Někdy nechat kabát volně, aby vynikla jeho velikost, případně ho stáhnout páskem (použijte klidně kontrastní, třeba tenký kožený) a změnit tak celý výsledný vzhled modelu. 

 

– s ohrnutými rukávy 

Když nemrzne, zkuste u svého oversize kabátu ohrnout rukávy, koukat z něj pak můžou jen holé ruce nebo rukávy spodního trika. Váš outfit tak dostane úplně jiný šmrnc!