Přejít k hlavnímu obsahu
Móda

Letní šaty pro 4 typy postav

Asi nejpohodlnějším letním kouskem jsou šaty. Souhlasíte? Najít ale skvěle padnoucí může být občas oříšek. Pomůžeme vám zjistit, jaký střih bude nejlépe lichotit vaší postavě.

Karolína Peřinová | 24. 06. 2018

Spousta žen se bojí nosit šaty, protože si myslí, že jim nesluší. Taková škoda! Přitom existuje tolik střihů, které pozdvihnou ženskost a určité tělesné proporce umí krásně zakrýt nebo naopak zdůraznit. S naším průvodcem najdete ty pravé! A nezapomeňte, že neexistuje špatná postava, ale jen špatně zvolené oblečení.

Když chcete zvýraznit pas, ideálním střihem je ten, který volně splývá a obepíná vaše křivky. Zvolte proto zavinovací šaty nebo košilové šaty s páskem. Výstřih do tvaru V vás ještě opticky zeštíhlí.

Když chcete zakrýt problematické partie, jako je třeba bříško, volte šaty, které jsou v této oblasti volnější. Ideální je, když jsou projmuté kousek nad pasem a směrem dolů splývají.

Když chcete zakrýt silnější stehna, volte délku, která končí těsně nad koleny (nebo chcete-li ještě níže). Dbejte na to, že pokud zvolíte volnější spodek, např. áčkový střih, měl by být vykompenzován upnutějším topem.

Když jste drobné postavy a chcete vytvořit křivky. V tom vám pomůže projmutí v pase. V případě, že potřebujete přidat na objemu, můžete zvolit šaty s volánky nebo řasením. Pozor, to ale nepřehnat, chcete působit více žensky, ne jako šlehačkový dort.