Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Máte rádi vintage? Navštivte Boho!

Tento bohémský obchůdek s vintage oděvy a autorskými doplňky Patricie Madarové si zamilujete! Dobrou zprávou pro všechny nadšence je, že po několika velmi úspěšných pop-up storech otevírá na stálé adrese. A to symbolicky prvního máje! Květen není jen lásky čas. Květen je Boho čas!

Redakce Marianne | 30. 04. 2013

Pro koho je obchod určený? Pro všechny milovníky bohémského životního stylu a zážitkového nakupování! Od 1. května bude mít tento zajímavý koncept v čele s nadšenou a excentrickou majitelkou a návrhářkou v jedné osobě Patricií Madarovou zcela novou základnu. Brány sympatického obchůdku se otevřou pod názvem Boho Vintage Concept Store v Praze 10. V prodejní galerii naleznete eklektický mix vintage a retro módy, módní a interiérové doplňky, originální redesigny a také vlastní kreace nevšední majitelky.

Boho miluje hru s časem a sentiment, oprašuje příběhy věcí, které už dosloužily, a vrací je na výsluní jako originální designové kousky. A to je to, co na něm zbožňujeme! „Záměrem je vytvořit multifunkční prostor, který bude manifestovat určitý životní styl. Společenský bod, kde se lidi podobného ražení mohou potkávat, čerpat inspiraci, vzájemně se propojovat. Mantinely obchodu nebo galerie by byly příliš závazné. Boho Vintage Concept Store bude otevřen rozmanitým kreativním konceptům nejen z oblasti módy či designu. Boho by měl originálně nejen vypadat, ale i vonět, chutnat a znít,“ plánuje majitelka značky Patricia Madarová.

V rámci kurátorského konceptu zamýšlí také spolupracovat s originálními autory a objevovat nové tváře. „Projekt Boho se sice ukotvil na stálé adrese, ale původní koncept nemění. Stále chci několikrát ročně připravit tematickou pop-up instalaci, kde vedle nové kolekce Boho představím inspirativní hosty. Se stálým prostorem se nám otevírají další možnosti,“ slibuje Patricie.

PopUp_2_IMG_9652

Fotka z loňského pop-up storu Boho, další si můžete prohlédnout v naší galerii.

Čtyři otázky pro majitelku Boho Patricii Madarovou:

Proč tě napadlo otevřít si zrovna vintage obchod?

Protože tady v Praze mi právě takový obchod chybí! Vintage a retro se už hodně dlouho „nosí“, a hlavně je to skvělý způsob jak originálně obohatit svůj šatník nebo interiér. Schválně říkám obohatit, protože to neznamená, že se musíte oblékat jako vaše babička, nebo aby to u vás doma vypadalo jako v barrandovském fundusu. (I když právě teď, pár dní před otevřením, to u nás asi tak vypadá! :))

Ale Boho není vintage obchod. Je to kreativní prostor, kam si můžete přijít pro kousek nostalgie i inspirace, pořídit si originální módní doplněk nebo dárek pro někoho, o kom víte, že to ocení…

Co máš ráda na starých věcech?

Nemám ráda staré věci. Mám ráda všechno, co má duši, nějaký příběh a význam. Módní trendy se dokola opakují, ale jen to kvalitní a zajímavé má šanci stát se nadčasovým. Mnoho produktů druhé poloviny 20. století nás v běžném životě jenom obklopovalo, ale nijak nenadchlo. Ale teď přišel jejich návrat do našich životů, interiéru a šatníku. A já se ptám proč? Je to tím, že v sobě nesou něco, co masově vyprodukovaná komerce dnešní doby nemá a nikdy mít nebude. Vzpomínky. Určitou náladu a nostalgii, která se nedá koupit.

Když už mluvíš o nadčasovosti – jaký kousek šatníku podle tebe nikdy nevyjde z módy?

Já bych to formulovala jinak. Jestli chcete být nadčasoví a styloví, pořizujte si výhradně věci, jež lichotí vaší postavě, sedí vaší osobnosti a cítíte se v nich dobře. Pak budete IN navždy.

A jaký je tvůj styl, co ráda nosíš?

Osobní styl se formuje postupem času a nevyhnutelně je to proces, který zahrnuje hodně přešlapů. Osobně mi trvalo dlouho, než jsem pochopila, že základem je cítit se v oblečení dobře. Přesto ale mám potřebu se vyhranit a nemám ráda uniformitu. Potřebuji být ve své kůži, ale zároveň být něčím zajímavá a jiná, a tím vlastně vyjádřit, kým jsem.

_MG_5616cut

Love is the New Black!

Mottem a konceptem prvního projektu concept storu je láska. Stejně jako černá barva totiž nikdy nevyjde z módy! Boho se inspiruje obyčejnými věcmi a událostmi kolem nás. Těmi, které často přehlížíme, aniž bychom je dokázali ocenit. Přijďte i vy 1. května ocenit lásku a dát sbohem všednosti!

Boho Vintage Concept Store

Grand opening 1. května 2013 v 18.00

Francouzská 76, Praha 10

www.boho.cz

Máte rádi vintage? Navštivte Boho!

Související články

Móda
Moravská tradice dobývá USA: Designérka Pavlína Hosnedlová pod značkou Funky Bob šije oblečení ze starých ubrusů

Moravská tradice dobývá USA: Designérka Pavlína Hosnedlová pod značkou Funky Bob šije oblečení ze starých ubrusů

Móda
Stylové outfity z 90. let, ve kterých v létě 2024 zazáříte. Inspirujte se tím nejlepším, co nám tehdejší doba dala

Stylové outfity z 90. let, ve kterých v létě 2024 zazáříte. Inspirujte se tím nejlepším, co nám tehdejší doba dala

Móda
Hledáte ideální sportovní outfit na léto? Máme tipy, kde sehnat nejlepší top, šortky i tenisky

Hledáte ideální sportovní outfit na léto? Máme tipy, kde sehnat nejlepší top, šortky i tenisky

Móda
Sbohem, šaty a sukně! V létě 2024 je vyměňte za trendy šortky. Prozradíme vám, které z nich jsou ty nejstylovější

Sbohem, šaty a sukně! V létě 2024 je vyměňte za trendy šortky. Prozradíme vám, které z nich jsou ty nejstylovější