Přejít k hlavnímu obsahu
Móda

Muži, kteří nás oblékají I: Jakub Polanka

Současná jednička mezi českými módními návrháři obléká ženy rád a ženy mu tuto jeho přízeň s vděkem vracejí. Mezi jeho obdivovatelky patří například Simona Krainová, Nikol Moravcová nebo Aňa Geislerová. Zařadíte se mezi ně i vy?

Redakce Marianne | 21. 01. 2013

Proč mladý návrhář Jakub Polanka rád obléká právě ženy? Protože ženské tělo jeho minimalistickým šatům umí dodat ten správný tvar a důvtip. V loňském roce si ale také střihl pánskou kolekci pr02_polanka04o Pietro Filipi, kterou na sobě dokonce sám nafotil!

Rodák ze Sušice stylově prorazil nejdříve do světa, a až když se o něm začalo mluvit v módních kuloárech v Paříži, začala se o něj také více zajímat i česká veřejnost. V Show Jana Krause pak předvedl, že je schopen doslova za pár minut ušít jednoduché, zato však velmi efektní večerní šaty.

Třiatřicetiletý návrhář má za sebou obdivuhodné zkušenosti. Studoval na prestižním Institut Français de la Mode. Má za sebou také praxi v oddělení oděvů v designérském studiu známého francouzského designéra Philippa Starcka. Spolupracoval s módními domy Hermès, Louis Vuitton, Ballantyne Cashmere či TAG Heuer.

Na jeho modelech zbožňujeme především to, že jsou absolutně nekomplikované, přitom však velmi rafinované a smyslné. Naposledy nás okouzlila Jakubova kolekce Kingdom of Jewels, která byla inspirována novou řadou šperků značky Swarovski. V rámci Designbloku pak v kolekci pro jaro a léto 2012/2013 představil tunikové šaty v zemitých barvách a rozhodně bylo na co se dívat!

Modely od Jakuba Polanky si můžete prohlédnout v naší galerii.

03_180