Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Neokoukaný módní styl švédské princezny Sofie

Info ikona
Princezna Sofia

Módní vkus vévodkyně Kate nebo Meghan už máme prostudovaný do posledního detailu. Neměli bychom ale zapomínat, že v posledních letech se o slovo hlásí skandinávský minimalismus, pod který se může podepsat i švédská princezna Sofia.

Nikdo není dokonalý! S tím se museli před deseti lety smířit i všichni obyvatelé Švédska, kterým byla Sofia Kristina Hellqvist představena jako oficiální přítelkyně prince Karla Filipa. Nadšení fanoušci televizních pořadů totiž věděli, že se Sofia zúčastnila reality show Hotel Paradise, a navíc působila v glamour modelingu, jehož doménou jsou lehce erotické snímky. Naštěstí švédská veřejnost její divokou minulost skousla, a tak mohly bez problému proběhnout zásnuby, na které v roce 2015 navázala královská svatba.

V současné době princezna Sofia seká latinu a vychovává tři syny – Alexandera, Gabriela a nejmladšího Juliana, který se narodil na konci letošního března. Během pandemie koronaviru navíc dokázala, že bez problému odloží princeznovskou korunku a ráda pomůže tam, kde je to nejvíce potřeba. A tak po absolvování školení dobrovolničila ve stockholmské nemocnici Sophiahemmet Hospital, kde pomáhala zdravotnickému personálu. Naplno se věnuje také charitativní práci, a to konkrétně v neziskové organizaci Project Playground, která se soustředí na pomoc dětem v Africe.

Mohlo by se vám líbit

Švédský styl v praxi

Krok kupředu udělala Sofia nejen ve svém osobním životě, ale také v oblasti módy. Od doby, co je právoplatnou členkou švédské královské rodiny, volí vkusné minimalistické outfity. Minimalismus ale není jenom o padesáti odstínech šedé barvy, naopak Sofia dokazuje, že stylově můžete vypadat i v sytě růžové nebo červené barvě. Šťastnou ruku má také při výběru slavnostních rób, které mají doslova pohádkový nádech. Švédským patriotům navíc srdce poskočí pokaždé, když Sofia obleče tradiční kroj. Výběr nejzajímavějších outfitů, včetně kroje, naleznete v naší galerii.

Prohlédněte si outfity švédské princezny Sofie
Mohlo by se vám líbit