Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Nová kolekce Hany Zárubové

16. března budou již posedmé uděleny ceny Czech Grand Design. Jednou z nominovaných v kategorii Módní designér roku je i Hana Zárubová. Představíme vám její aktuální kolekci, kterou pro ni zvěčnila fotografka Karin Zadrick.

Redakce Marianne | 12. 02. 2013

Když se spojí dvě úspěšné ženy, které navíc vidí svět podobnýma očima, stojí to vždy za to. Renomovaná módní návrhářka Hana Zárubová, která na podzimním Designbloku se svojí přehlídkou sklidila potlesk vestoje, spolupracovala při zviditelnění své kolekce Pantono. s neméně úspěšnou fotografkou Karin Zadrick.

zadrick4

Minimalismus s lidskou tváří

Hlavním tématem kolekce Pantono. jsou stupnice barev dle vzorníku Pantone od bílé po černou. Řada tak zahrnuje bílou barvu a přes několik odstínů popelavých až kouřově šedých se ztmavuje až do temné černé. Hana se zároveň nechala inspirovat dvěma základními geometrickými útvary, kruhem a čtvercem, které zakomponovala do střihu svých modelů. Kolekce tak působí velmi čistě, zároveň však hravě a stále nositelně.

Fotografka Karin Zadrick navíc dokázala měnící se střídmou barevnost zachytit i ve svých fotografiích: „Černá se rozpouští v černé, bílá v bílé, šedá v šedé. Navzájem se prolínají a vytvářejí kompozice a struktury. Základní barevnost, minimalismus a čistota pak dávají velký prostor naší představivosti, a to v jakékoli sféře,“ vysvětluje Karin.

Kolekce Pantono. zahrnuje šaty z jemného úpletu a hedvábí, vlněné kabáty s kašmírem a kožené a prošívané bundičky. Některé modely jsou navíc opatřeny potisky z dílny grafického designéra Štěpána Malovce. Kolekce je unikátní také z hlediska použitých technologií. Hana Zárubová se inspirovala v oblasti funkčních sportovních oděvů a využila švového lepení, kterým jednoduše a efektivně začistila kapesní otvory bund a kabátů.

zadrick6

Jak se vám kolekce líbí? Prohlédnout si ji můžete v naší galerii.

Nová kolekce Hany Zárubové