Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Pohádkově krásné šaty. Letním hitem jsou objemné střihy s nabíranými rukávy

Info ikona
Oversized šaty

Šaty jsou neodmyslitelně spjaté s létem a není divu – jde o jeden z nejpohodlnějších outfitů vůbec, navíc jejich kombinování není nijak složité. Právě teď se nosí objemné střihy s nabíranými rukávy, rozšiřující se sukní a případně i s volány. S jakými botami a doplňky je obléct a kteří tvůrci tohoto typu šatů rozhodně stojí za pozornost?

Eliška Vrbová | 18. 07. 2022

Možná jste typ, co si oblíbí jedny šaty a nosí je pořád dokola, nebo naopak ráda střídáte různé modely. Ať je to jakkoliv, v letním šatníku pro letošní rok by vám každopádně neměly chybět šaty s nabíranými rukávy, které se od shora dolů postupně rozšiřují a jejich střih je tak velmi velkorysý mimo jiné i v případě štědrých dovolenkových večeří.

Pohádkově krásné šaty

Takto objemné šaty jsou poměrně univerzální, díky výraznému střihu a leckdy i barvám jde o natolik „statement“ outift, že už nemusíte přidávat nijak zvlášť velké šperky či nepřehlédnutelné doplňky. Pokud jsou šaty v délce do půlky lýtek, hodí se k nim masivnější tenisky na vyšší podrážce, robustnější sandále, ale pro elegantní look můžete obout i podpatky se špičatou špičkou nebo samozřejmě letní pantoflíčky.

Současnou královnou šatů s nabíranými rukávy a nabranou sukní je bezpochyby návrhářka Cecilie Bahnsen, která žije a tvoří v dánské Kodani. V její aktuální kolekci najdete třeba bílé šaty s nenápadným motivem květů, syté oranžové šaty s detailem žabičkování, sladce růžové šaty s vázáním na zádech, ale i minimalistický černý model, který je podle nás naprosto nadčasovou variantou napříč všemi ročními obdobími a hodí se jak na denní nošení, tak na večerní formálnější příležitosti.

Svoji inspiraci u této dánské designérky nezastírá český návrhář Martin Kohout, pro jehož tvorbu jsou šaty s velkým objemem v oversized stylu také typické. Ve své poslední kolekci šel ale ještě dál a použil techniku ruční malby, díky níž je každý model naprostý unikát. Inspiroval se světem Alenky v říši divů a tvorbou malíře Yvese Kleina a při přehlídce se modelky procházely po ručně malovaném modro-bílém plátnu, jehož výroba trvala čtyři měsíce. Z českých tvůrců se tvorbě rozevlátých šatů v univerzálních velikostech věnuje také značka Port of Stars, u níž najdete mimo jiné šaty z přírodně barvených látek.

Mohlo by se vám líbit

Text: Autorský článek