Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Šedesátky jsou zpět! Díky filmu Tenkrát v Hollywoodu se vrací retro trendy

Tento týden přišel do českých kin dlouho očekávaný film s Margot Robbie, Leonardem DiCapriem a Bradem Pittem v hlavních rolích. Tenkrát v Hollywoodu kultovního režiséra Quentina Tarantina už nyní sbírá pozitivní ohlasy diváků, ale také začíná udávat módní trendy. Odehrává se totiž v roce 1969 v Los Angeles - na konci zlaté éry Hollywoodu.

Eliška Vrbová | 17. 08. 2019

Černý rolák, minisukně a vysoké kozačky - outfit jako vystřižený z českých i světových ulic v šedesátých letech. U nás Helena Vondráčková, Jana Brejchová i Marta Kubišová, ve světě třeba Brigitte Bardot, ale i Yoko Ono a další hvězdy hudby i filmu.

 

Film Tenkrát v Hollywoodu tento retro trend šedesátých let znovu připomíná. Margot Robbie se v roli americké herečky a modelky Sharon Tate objeví právě v tomto ikonickém outfitu. A aktuální počasí nám nahrává ho klidně začít nosit také! Dokud neudeří tropická horka, můžeme klidně obléct rolák s minisukní či sukní s laclem a kozačky nahradit třeba sandálky. A až se v září ochladí, stačí přidat klasický trenčkot. Kde takové kousky aktuálně sehnat? Inspirujte se v galerii! Podzimní kolekce trendu retro outfitům přímo nahrávají.

Tipy na šedesátkový look