Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Sluneční brýle: Víme, jaké sluší vašemu tvaru obličeje

Info ikona
brýle

Sluneční brýle patří k doplňkům, které bychom během jarních a letních měsíců neměli opomínat. Pokud máte pocit, že vám sluneční brýle „nesedí“ nebo dokonce nesluší, pak nové sluneční brýle vybírejte podle tvaru obličeje. Poradíme vám, jak na to.

Oválný tvar obličeje

Gratulujeme! Pokud máte oválný tvar obličeje, pak s výběrem slunečních brýlí zřejmě nemáte žádné starosti. „Jakýkoliv tvar brýlí vám bude slušet,“ říká designér brýlí David Rose pro web Oprah a doporučuje, abyste svou pozornost zaměřili především na brýle s jemně hranatými rámečky. „Mohu doporučit zejména podlouhlé a oblé obruby, které kopírují tvar obočí. Volte brýle s detaily na stranicích, které zaujmou a upoutají pozornost,“ doplňuje Klára Kašparová DiS., diplomovaný oční optik z OptikDoDomu.

Mohlo by se vám líbit

Srdcovitý tvar obličeje

Pro srdcovitý tvar obličeje je charakteristické široké čelo, výraznější lícní kosti a úzká až špičatá brada. Jednoduše řečeno, váš obličej připomíná svým tvarem srdce. Podle Kláry Kašparové se vyplatí, když vsadíte na vzdušné obroučky, které zjemní váš vzhled. S minimalizováním širokého čela zase pomůžou lehké a oblé rámy. Podobného názoru je také David Rose, designér brýlí ze Salt Optics, podle kterého byste se měli vyhnout příliš zdobným brýlím. Srdcovitému tvaru obličeje mohou překvapivě slušet také cat-eye brýle.

Kulatý tvar obličeje

Patříte k lidem, kteří mají plné lícní kosti, úzké čelo i čelist? Pokud propadáte trudomyslnosti, že pro vás neexistují ideální sluneční brýle, pak nezoufejte. „Vyzkoušejte brýle s úzkými rámy, hranatějšími okraji anebo také obdélníkový tvar obrouček. Zeštíhlit kulatý obličej můžete brýlemi s výraznější horní obrubou. Vyhněte se kulatým obroučkám, které váš obličej ještě více zakulatí,“ radí Klára Kašparová. Designér brýlí David Rose také apeluje, abyste se vyvarovali slunečním brýlím s barevnými čočkami. Právě ty totiž přidávají na plnosti.

Trendy sluneční brýle na léto 2023

Hranatý tvar obličej

Široké čelo, hranatá čelist. I tak lze jednoduše popsat charakteristické rysy hranatého obličeje. „Pokud máte hranatý obličej s ostřejšími liniemi, zhruba stejně širokým čelem, lícními kostmi a bradou, budou vám pravděpodobně slušet oválné brýle. Zjemníte tak ostřejší rysy hranatých linií a docílíte jemnějších proporcí. Nicméně kromě tvaru oválného vám budou slušet i kulatější a retro brýle,“ tvrdí Kašparová. Nemusíte se bát experimentovat a vybrat si i netradiční tvar a barvu. K vašemu obličeji si totiž můžete dovolit výrazné, barevné a mohutné obruby.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku