Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Jak najít ty nejlepší brýle pro vás? Určující není jenom tvar obličeje

Venku už je pomalu léto a na to jsou zkrátka potřeba pořádné sluneční brýle, které nejsou jenom praktické, ale jsou i velmi vkusným módním doplňkem. Je ale docela obtížné vybrat takové, které vám sedí a zároveň půjdou k více outfitům. Existují ale určité parametry, které vám pomohou vybrat ty pravé brýle pro vás.

Tereza Čaladi | 16. 04. 2024

Mnoho lidí má za to, že při výběru slunečních brýlí hraje roli zejména váš tvar obličeje a ano, ten je zásadní. Ale jsou tu ještě další jemnější aspekty, které mohou ovlivnit, jaké brýle vám budou nejlépe sedět.

3 faktory, které je dobré zvážit při výběru slunečních brýlí

Brýle na sobě budete mít během letních dní dlouhé hodiny, takže je opravdu potřeba vybrat dobře. Kromě toho, že byste měli zvolit ty s kvalitní UV ochranou a z lehkého materiálu, ale hrají roli i další věci:

Tvar obličeje

Tvar obličeje není sice jediným určujícím faktorem, ale výrazně pomůže při výběru toho správného tvaru brýlí pro vás. Obecné pravidlo tvrdí, že byste měli volit brýle s takovými obroučkami, které mají opačný tvar než tvar vašeho obličeje. Pokud to již víte, podívejte se s námi na rychlou rekapitulaci a ověřte si, zda si můžete tento bod odškrtnout.

  • Pro čtvercový obličej

Pokud máte čtvercový obličej, snažte se najít brýle, které zjemní vaše rysy s hladkými, zaoblenými hranami. Skvělou variantou pro zjemnění těchto silných rysů jsou oválné brýle nebo brýle se zaoblenými obroučkami. Pokud máte rádi odvážný vzhled, ale přesto chcete zjemnit své rysy, rozhodněte se pro pilotky nebo pro kočičí brýle.

  • Pro oválný obličej

Pokud máte oválný obličej, tedy váš obličej je dlouhý a vaše čelo a brada jsou zakřivené s jemnějšími rysy, jste pravým opakem strnulých čtvercových rysů. Tudíž čtvercové brýle budou dobře doplňovat váš obličej. Zvažte použití větších obrouček nebo stylu, který je širší kolem očí, aby dobře vyvážil tvar obličeje.

  • Pro obličej ve tvaru srdce

Máte-li obličej ve tvaru srdce, nejlépe doplní vaše rysy kočičí nebo hranaté brýle. Obličeje ve tvaru srdce jsou měkké i tvrdé s pevnými rysy, jako je špičatá brada, a měkčími rysy, jako je široké čelo. Takže použití kočičích nebo obdélníkových brýlí může pomoci vyvážit tento tvar a doplnit váš obličej.

  • Pro kulatý obličej

Pokud máte kulatý obličej, platí stejné obecné zásady. Chcete styl rámu, který doplní vaše měkčí rysy s více úhly a hranami, takže hledejte obdélníkové či čtvercové obroučky.

Mohlo by se vám líbit

Trendem léta 2024 jsou háčkované šaty, tílka i svetry. Jak je nosit?

Jednoduchost a elegance. Tak by se daly popsat háčkované kousky oblečení, které působí, jakoby je vytvářela česká babička. Jsou ale neskutečně pohodlné a opravdu vkusné. Přesvědčte se sami.
marianne.cz

 Barva vlasů a tón vaší pleti 

To, jaké barvy nosíte, hraje velkou roli. Některé vás rozzáří, v jiných můžete vypadat bledě a nešťastně. Netýká se to přitom pouze vašeho oblečení, ale i slunečních brýlí.

  • Pro světlé typy

Pokud máte blonďaté vlasy a světlou pleť s teplými podtóny, je pro vás důležité dosazení vyváženého vzhledu. Pokud se rozhodnete pro tmavší odstíny hnědé, zlaté nebo zelené, vaši pleť krásně doplní. Naopak, pokud máte chladné podtóny pleti, dokonale se k nim bude hodit tmavě modrá nebo sytá růžová.

  • Pro brunetky

Pokud nejste vyloženě světlý ani tmavý typ, máte možnost prozkoumat nejrůznější odstíny brýlí. Máte-li teplejší odstíny pleti, zářivé oranžové nebo červené obroučky krásně zvýrazní vaše rysy. Pokud máte modré oči a spíše světlejší typ pleti, neuděláte chybu, když se rozhodnete pro modrou, světlejší zelenou či šedou.

  • Černé vlasy

Pro černovlásky se světlou pletí platí poslední doporučení výše. Zároveň je ale černá univerzální barva, můžete tak vyzkoušet vyloženě jakoukoliv barvu brýlí, a to včetně černé či bílé.

  • Snědší pleť

Máte-li ale tmavé vlasy a snědší pleť, neuděláte chybu, když zvolíte zlaté, hnědé nebo neutrální odstíny. Krásně k vám mohou jít takzvané „jazzové sluneční brýle“.

Případně si můžete brýle nechat vyrobit na míru v barvě přímo pro vás v optice OpticLab. Vybrat si můžete nejen barvu očnic, skel a stranic, ale můžete využít také možnost gravírování a další personalizace slunečních brýlí. 

Brýle jako módní doplněk

Brýle nejsou jenom praktické, jsou považované ze regulérní módní doplněk. Vaše volba jejich barvy přitom souvisí s výše zmíněným. Nejspíš budete volit barvy vašeho outfitu tak, aby ladily k vám samotným, a brýle jdou s tím ruku v ruce. Je ovšem dobré jich mít více a ladit je podle toho, co si chcete vzít zrovna ten den na sebe, ale nejenom to. Zároveň je dobré je sladit i s vašimi dalšími doplňky. A to, jaké brýle si můžete letos například vybrat, najdete v naší galerii.

Jaké sluneční brýle si pořídit v roce 2024?
Mohlo by se vám líbit

Trendy plavky pro rok 2024: U vody okouzlete minimalismem 90. let i stylem kokety

Jaro je v plném proudu, motorek a cyklistů na silnicích stále přibývá a příspěvky z luxusních lyžařských středisek ze sociálních sítí pomalu mizí. To znamená jediné, je čas začít se plně připravovat na plavkovou sezónu. Kromě toho, že se zaměřujeme znovu na zdravý životní styl, vrací se nám energie díky slunečným dnům, můžeme už teď přemýšlet o tom, jaké plavky si letos pořídíme. Přinášíme vám 7 nejvíc trendy plavek pro léto 2024.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Móda
Módní ikona a vlivná první dáma USA: Slavné momenty Jackie Kennedy Onassis

Módní ikona a vlivná první dáma USA: Slavné momenty Jackie Kennedy Onassis

Móda
Saténová sukně je ideální do práce, na rande i na procházku. Už máte doma tu svou?

Saténová sukně je ideální do práce, na rande i na procházku. Už máte doma tu svou?

Móda
Jediný kousek, který budete letos v létě potřebovat: Je pohodlný a vypadá extra stylově

Jediný kousek, který budete letos v létě potřebovat: Je pohodlný a vypadá extra stylově

Móda
Legendární Cher brzy oslaví 78 let: Podívejte se na její nejikoničtější módní momenty

Legendární Cher brzy oslaví 78 let: Podívejte se na její nejikoničtější módní momenty